Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DERYA BALABAN
TEK SORUN SADECE BELEDİYE BAŞKANLARI MI?
12 Ekim 2017 Perşembe 00:25

15 Temmuz sonrası kimilerine göre başarılı, kimilerine göre başarısız da olsa FETÖ ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Yargı, emniyet, TSK vs. derken nihayet sıra 2019 seçimleri için mecburiyetten(!) mahalli idarelere geldi.

Başlangıçta alenen FETÖ bağlantısı olan bir kaç belediye başkanı görevden alındı.

Ancak kertenkele gibi koptukca yeni uzuvlara sahip bir yapılanma ile karşı karşıya bulunduğumuz, yaşadığımız olaylarla gün gibi aşikar.

FETÖ’nün fuhuştan, uyuşturucu ticaretine kadar paranın olduğu her kaynaktan beslendiği ortadayken yerel yönetim kaynaklarının bu çete için bulunmaz bir imkan olduğu tartışılmaz.

Belediye başkanının istifasını istemek siyaseten “Yıpranma ve heyecanını kaybetme” kıstasında kabul edilebilinir, ancak yerel yönetimleri istila eden FETÖ için asla çözüm olamaz.

2019 seçimlerine hazırlanırken bırakın sadece belediye başkanına, başkan yardımcısına takılmayı. Türkiye'de toplam 20.498 Belediye Meclis Üyesi var. Bunların 11.394'ü AK Partili. 1397 belediyenin ise 884'ü iktidar partisi yani AK Partili belediyedir.

FETÖ’nün herhangi bir parti tercihi söz konusu değil. İlk ve tek hedefin para olduğu malum. Mahalli idarelerin 2016 gelirlerinin 109 milyarı aştığı bir ortamda “FETÖ – Belediye” ilişkisini varın siz düşünün.

FETÖ’ye ve FETÖ’cü kurumlara, kişilere resmi olarak yardımda bulunan belediyeler bir bir ortaya çıkarılırken, dolaylı olarak gayriresmi yardım ve desteğin devam ettiğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Mahalledeki bakkalın, kasabın, manavın, komşunun FETÖ’cü olduğu herkesce malum. Bırakın 20 bin Belediye Meclis Üyesini, belediyeye iş yapan “ihaleden vazgeçtim”, hizmet veren kişi ve kuruluşların kaç tanesi gerçek manada mercek altına alındı, alınıyor.

“Başkan yoruldu, heyecanını kaybetti” tanımlamasını kabul edilebilir, ancak başkan değiştirmekle sadece vitrin değişir. Siyaset yoluna devam eder, elbette belediye kaynaklarında faydalanan FETÖ’yle birlikte...

www.belediyegazetesi.net

 

Bu yazı toplam 2639 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu