Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yusuf Uzun
Beylikdüzü’nde Projeler Hayata Geçiriliyor
26 Mart 2013 Salı 22:57

Metropolün yükselen yıldızlarından Beylikdüzü, görevdeki 4. yılımızı doldurduğumuz şu dönemde, hizmete alınan yeni projelerle farklı bir çehreye bürünüyor. Temiz havası, geniş yolları, planlı ve ferah yerleşim şekliyle huzurlu bir yaşam arzu edenlerin tercihi olan ilçemiz, her geçen gün daha bir cazibe merkezi oluyor.

Yola çıktığımız gün ifade ettiğimiz “Takip edilen öncü bir belediye ve tercih edilen bir kent” vizyonu doğrultusunda, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte yoğun bir tempo ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dolu dolu geçen bu süreçte çok başarılı çalışmalara imza attığımızı ifade etmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim; bir yerel yönetici olarak kapımız her zaman vatandaşlarımıza açık oldu ve her platformda halkımızla birlikte olduk. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz mahalle meclislerinde, halk meclislerinde, AVM buluşmalarında, fabrika ziyaretlerinde ve daha birçok yer ve zamanda, vatandaşlarımızla buluşmaya gayret ediyoruz. Böylece halkımızı yönetime ortak ediyor ve “Halk için halkla beraber” düsturunu uyguluyoruz.

Üç beldenin birleşmesinden müteşekkil Beylikdüzü’nde, 38. kilometrekarelik yüzölçümün tamamında bir birlik ve ahenk oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda öncelikle yeni yollar ve kavşaklar yapıyor, park ve geri dönüşümle ilgili çalışmaları homojen bir şekilde ilçemizin tamamında gerçekleştiriyoruz. Devraldığımız birçok yarım projeyi tamamlarken, sürekli olarak yeni projeleri hayata kazandırıyoruz. İl Genel Meclisi, Büyükşehir Belediyemiz ve bağışçılarla yapılan ortak çalışmalarla gerek Beylikdüzü ve gerekse çevresindeki ilçeler, hayati derecede önemli projelere kavuşmaktadır.

Bir kültür kenti olma yolunda hızla ilerleyen ilçemiz, çok önemli 2 kültür merkezine kavuşmuş bulunmaktadır. Buralarda hafta boyunca tiyatro, seminer, sergi ve kurs gibi etkinlikler gerçekleştiriliyor. Yine bütün bölgeye hizmet veren önemli bir sağlık kurumu olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de faaliyete başlamıştır. İlçemizde 9 Aile Sağlığı Merkezi hizmete alınırken, Sağlık Bakanlığı tarafından TOKİ marifetiyle yaptırılacak Beylikdüzü Eğitim Araştırma Hastanesi’nin de 29 Nisan da ihalesi yapılacak. Hastanemizi 2 yıl içerisinde ilçemize kazandırmış olacağız. Yine İhlas 2`deki Aile Sağlığı ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi de bitme aşamasında. Eğitim camiasına hediye edilen Atatürk Öğretmenevi ve birçok okul, eğitimde başarılı bir konumda olan ilçemizin grafiğini artırma yönünde önemli bir adım olmuştur.

Beylikdüzü ile birlikte çevre ilçelerin de ulaşım sorununa büyük oranda çözüm üreten Metrobüs, İBB tarafından hizmete alınmıştır. İETT ile yapılan yoğun temaslar sonucunda, ilçemiz sakinlerinin metrobüs güzergahına kolay ulaşımı sağlamak için 4 yeni dikey otobüs hattı oluşturulmuştur. 2.6 kilometrelik Gürpınar Sahili düzenleme çalışmaları ile birlikte, Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ tarafından yapılmakta olan dere ıslahları ile arıtma tesisi de tamamlanma aşamasına gelmiştir. Tamamını bir park olarak düşündüğümüz ilçemize adeta yeni bir marka değeri katacak Şehir Parkı (Yeşil Vadi) Projesi’nin ilk etabı ile birlikte Osmanlı Parkı’nın yapımına da başlanmış ve çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Spor Toto Teşkilatı tarafından inşa edilen ve şehrimize apayrı bir değer katacak olan Olimpik Spor Kompleksi inşaatı da hızla tamamlanmaktadır.

Asfalt, kaldırım, yeşil alan, temizlik, çevre, geri dönüşüm gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında; sosyal ve kültürel belediyecilik konusunda da çok önemli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Ulaşım alanında tek yön uygulamasından yeni otobüs hatlarına kadar, vatandaşlarımızı rahatlatacak birçok uygulama başlatılmıştır. Engellilere yönelik hizmetler, çorba evlerimizin ikramları aralıksız devam etmektedir. Teknolojiyle bütünleşen hizmetler doğrultusunda Kent Bilgi Sistemi devreye girmiş bulunmaktadır. Vatandaşlarımız birçok konuda işlemlerini, kuruma gelmeden resmi internet sitemiz olan beylikduzu.bel.tr’den yapabilmektedirler.

Planlı bir yapılaşma ile büyümesini sürdüren Beylikdüzü’nü, 230 bine yaklaşan nüfusun 2 katından daha fazlasını barındırabilecek bir şekilde tasarlıyoruz. Avrupa Birliği standartlarındaki kişi başına düşen yeşil alanı, güvenli ve sakin yaşam tarzıyla bir marka olan; “Burada hayat var” dediğimiz ilçemiz; toprakla buluşan yeni fidanlar; ulaşım, eğitim, spor ve sağlıktaki yeni yatırımlarla daha güzel yarınlara hazırlanıyor.

www.belediyegazetesi.net

 

Bu yazı toplam 1213 defa okunmuştur
DİĞER BAŞKANLAR
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu