Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RAMAZAN ZENGİN
28 ŞUBAT'IN UNUTULANLARI
11 Ekim 2017 Çarşamba 10:33

Öz yurdunda garip öz yurdunda parya olanların hikayesi.

Cihat Özbolat 

Ethem Köylü 

İsmail Uysal 

Yavuz Aslan 

İlhan Doğan

Ali Acar ...

Sebehattin Aslan firari, en son görüldüğü yer 15 Temmuz’da Genel Kurmay Başkanlığı’nın önü. Darbecilere karşı direnirken yakalansa anayasal düzeni değiştirmekten yakalanıp ceza evine gönderilecek. Bu komediyi Sebahattin Aslan üzerinden anlatalım biraz.

28 şubatta FETÖ’cü polisler tarafından yakalanır.

FETÖ’cü savcılar tarafından iddaname hazırlanır FETÖ’cü hakimler tarafından karar verilir, FETÖ’cü Yargıtay üyeleri tarafından cezası onanır.

Bu sadece Aslan’ın hikayesi değil. Yukarıda isimlerini saydığımız ve sayamadığımız halen cezaevinde olan 300’e yakın ve cezaevine girip çıkmış 1000’den fazla kişi, aylarca gördükleri iskenceleri anlatmaya kalsak anlatmamızı istemezler .

Bize bu insanların fikirleri, yaşantıları, eylemleri aşırı gelebilir ama ne olursa olsun bu insanlar özellikle islami camiada bircoğumuzdan önce FETÖ’ye savaş açtılar. Sırf bu yüzden bir kaç eylem hariç, onları da kimin yaptığı belli degil, normal sartlarda 1-2 ay  cezaevinde yatıp çıkacak insanlar ki, bir coğu iftiralardan dolayı. 18 yaşından küçükler yaklaşık 20 yıl ceza, 18 yaşından büyükler idamla yargılanıp mühebbet ceza yediler.

Tabi şimdiki gibi tatlı su FETÖ karşıtları yoktu yanlarında aslında güce biat edenlerden bahsediyorum. 

Bir çoğunu davalarında sol görüşlü avukatlar savundu. Bizim islami ve sağ cenah 28 Şubatçıların ve FETÖ’nün kuyruğundan ayrılmadılar. İstisnalar hariç 17/25 Aralık’a kadar böyle idi durum, şimdi bakmayın siz 15 Temmuz’da darbe davarında en önde kılıç sallayan darbe karşıtlarına kac tanesi gerçek bir mazlumun davasına sahip çıkar onlarıda vicdanları ile başbaşa bırakıyoruz.

Bu insanların tek dertleri, istekleri  FETÖ’cü savcıların, hakimlerin Yargıtay üyelerinin verdiği kararların tekrar ele alınıp, adaletin tecelli etmesi.

28 Şubat’ta bu insanlar üzerinden islami camiaya öyle bir gözdağı verildi ki, bir çoğu FETÖ’ye biat etmek zorunda kaldı, biat etmeyenler tecrit edildi . 

Olanlar oldu ama unutulanlar yine mazlumlar oldu. Cezaevinden çıkanların topluma kaynaşmaları yaşadıkları sıkıntılar her biri ayrı bir filme konu olacak nitelikte.

Türk milleti olarak en büyük özelliklerimizden birisi mazlumun yanında olmak ve mazlumu zalime karşı her durumda mücadele edecek kuvvete getirmek iken, bize ne oldu da mazlumları görmezden gelmeyi bırakın mazlum ve mağdurlar üreten sistemin bir parçası olduk. En acısıda toplulumuzun büyük çoğunluğunun bu durumdan memnunmuşcasına herşeyi kabul eden bir sessizliğe bürünmesi.

Son söz olarak adalet mülkün temelidir, mülkün sahibi de Hz. ALLAH’tır... 

www.belediyegazetesi.net

 

 

Bu yazı toplam 836 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu