Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yürüme engelli Ezgi Dolunay Karabulut’a Yenimahalle Belediye Başkan Fethi Yaşar akülü engelli aracı verdi

13 Şubat 2013 Çarşamba 02:10
Yürüme engelli 14 yaşındaki Ezgi’nin Yenimahalle Belediyesi’nden akülü engelli aracı istediğini öğrenen Yaşar, engelli gence aracını Batıkent’teki evinde teslim etti.

Henüz bir yaşındayken geçirdiği ateşli hastalık sonrası bacakları felç olan 7’inci sınıf öğrencisi Ezgi Dolunay Karabulut’a Yenimahalle Belediye Başkan Fethi Yaşar sahip çıktı. Yürüme engelli 14 yaşındaki Ezgi’nin Yenimahalle Belediyesi’nden akülü engelli aracı istediğini öğrenen Yaşar,  engelli gence aracını Batıkent’teki evinde teslim etti.

Ezgi ilk turunu evinin bahçesinde attı

Okula gidip gelirken sıkıntı yaşadığını ve Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi’ne müracaat ettiklerini belirten Ezgi, talebimize bu güzel sürprizle yanıt veren belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi. Ezgi, yeni arabasıyla ilk turunu oturduğu sitenin bahçesinde attı.

Yenimahalle’de engelleri aşıyoruz

İlçede engelleri elbirliğiyle aşabilmek için belediye imkanlarını seferber ettiklerini belirten Yaşar, engelli sorunlarına karşı mücadelede toplumsal güç birliğinin şart olduğuna vurgu yaptı. Yaşar, “Belediye olarak bu güne kadar çok sayıda engelli vatandaşımıza talepleri doğrultusunda destek olduk. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak amacıyla belediyemizde Engelliler Birimi’ni kurduk. Onların ihtiyaçları Yenimahalle Belediyesi’nin birinci önceliği olmaya devam edecektir. Engellilerimizin sorunlarını çözmek, yüzlerini güldürmek en büyük mutluluğumuz” diye konuştu.

yenimahalle2.20130213021656.jpg

yenimahalle3.20130213021728.jpg

www.belediyegazetesi.net


 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar