Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yozgat Belediyesi'nin 15 noktaya yerleştirdiği kutularda toplanan bayat ekmekler, sokak hayvanlarına verilecek

22 Ocak 2015 Perşembe 23:34
Ekmek israfının önlenmesi ve sokak hayvanlarının beslenmesi için Yozgat Belediyesi tarafından kentin 15 noktasına bayat ekmek toplama kutusu yerleştirildi.

Ekmek israfının önlenmesi ve sokak hayvanlarının beslenmesi için Yozgat Belediyesi tarafından kentin 15 noktasına bayat ekmek toplama kutusu yerleştirildi.

Belediye ekipleri ile mahallelerin işlek caddelerine bayat ekmek toplama kutularını yerleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, ülke genelinde günde 6 milyon ekmeğin israf edildiğini bildirdi.

Ekmek israfının önüne geçmek ve sahipsiz sokak hayvanlarını beslemek amacıyla "ekmek nimettir, israf etmeyin" mesajı taşıyan bir uygulama başlattıklarını anlatan Kılınçarslan, "Ekmek israfı keşke hiç olmasa ama maalesef oluyor. Buradaki amacımız bayat ekmeklerin çöplere atılmadan değerlendirilmesi. Kış mevsiminde doğada yem bulmakta güçlük çeken hayvanlar var. Bunun yanı sıra belediyemize ait köpek barınağı var. Burada toplanacak ekmekleri sokak hayvanları ve barınağımızdaki hayvanlara vererek değerlendireceğiz" dedi.

İlk etapta 15 noktaya bayat ekmek toplama kutusu koyduklarını ifade eden Kılınçaslan, daha sonra kentin her yerinde bu uygulamayı yapacaklarını söyledi.

Mustafa Sevimli isimli vatandaş da belediyenin başlattığı uygulamanın çok yerinde olduğunu belirterek, "Daha önce bayatlayan ekmekler çöpe gidiyordu. Belediyemiz tarafından konulan bayat ekmek toplama kutularına evdeki bayatlayan ekmeklerimizi getirip attık. Burada biriken bayat ekmeklerin belediye tarafından en iyi şekilde değerlendirileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

yozgat2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu