Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeşilköy havuzlu kavşakla Florya – Sirkeci yolu, transit geçen araçlar için kavşak altına alınacak

12 Ağustos 2010 Perşembe 16:16
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Havaalanının şehir içi bağlantısını Yeşilköy havuzlu kavşak ile sağlayacak. İnşaat tamamlandığında Florya – Sirkeci yolu, transit geçen araçlar için yol kavşak altına alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı “kesintisiz trafik” projesiyle Atatürk Havalimanı Kavşağı’nı çok kısa sürede yaparak hizmete aldı. 7 Kilometreye 7 Köprü ile Havaalanı Sahil Yolu (Kennedy Cad), D-100 Karayolu, TEM ve Şehir içi bağlantısı kesintisiz sağlandıı. Çevre düzenlemesi ve ulaşım rahatlığıyla vatandaşların büyük beğenisi aldı.
Havaalanının şehir içi bağlantısı ise Yeşilköy havuzlu kavşak ile yapılıyor. Kavşakta, trafiğin yoğun olduğu saatlerde trafik ışıklarında yoğunluk oluşuyor, ulaşım aksıyordu.
Plan projeyle transit yol haline getirilerek olan kavşakta inşaat çalışmaları bittikten sonra araçlar kesişmeden istedikleri yöne gidebilecekler.
İnşaat tamamlandığında Florya – Sirkeci yolu, transit geçen araçlar için yol kavşak altına alınacak. Yan yollar ile katılım ve ayrılma şeritleri tasarlanarak, kavşağın mevcut durumda sağladığı tüm bağlantı kolları ise korundu.
Kavşak çalışması tamamlandıktan sonra yolun üstü yine park olarak değerlendirilecek.

www.belediyegazetesi.net


 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
HULUSİ ŞENTÜRK
TSE Bşk./Yerel Yönetimler Uzmanı
SAMET KOÇ
Kentsel Sis.Ulaştırma Yöneticisi