Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YERELSEN Ekim Ayı genişletilmiş istişare kurulu toplantısını Kocaeli'nde gerçekleştirdi

19 Ekim 2011 Çarşamba 23:00
Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN); 2011 yılı Ekim Ayı genişletilmiş istişare kurulu toplantısını Kocaeli'nde gerçekleştirdi. Genel Başkan Zeki Toçoğlu’nun başkanlık ettiği ve İzaydaş yöneticilerinin evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Toplantıda   ev sahibi olarak söz alan İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç toplantıya katılan üye belediye başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konuklarını ağırlamaktan   duyduğu memnuniyeti belirtti. Konuşmasına İzaydaş hakkında bilgi vererek devam eden Saraç, YERELSEN’in düzenlemiş olduğu genişletilmiş istişare kurulu toplantılarıyla üyelerin birbiriyle kaynaşmasında önemli bir misyon üstlendiğini söyledi.

YERELSEN’ in toplu iş sözleşmelerinde çok profesyonelce hizmet verdiğini ve bu sayede Belediye Başkanları ve Yöneticilerin diğer hizmetlere daha fazla zaman ayırmasını sağladığını belirti. Son olarak toplantıya katılımın yüksek olmasından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra sözü alan Yerelsen Genel Başkan Vekili Mustafa Çöpoğlu katılımcılara   YERELSEN hakkında bir sunum yaptı. Hali hazırda devam eden ve 2012 yılı içinde yapılacak olan toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri hakkında bilgi verdi. Yeni üye olan belediyeler ve önümüzdeki günlerde üye olacak olan  belediyeler hakkında da bilgi veren Çöpoğlu,   teşkilatlanma çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini ve bu çalışmalar sırasında çok büyük teveccüh gördüklerini belirterek, Aralık ayı içerisnde olağan genel kurul yapacaklarını ve Kasım ayı içerisinde de üye belediye başkan ve çalışanları için bir eğitim programı düzenleyeceklerini söyledi

Son olarak görüşlerini açıklayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu sendikanın kurulmasında ve yürümesinde çok emekleri olduğunu belirterek, bunu yapmalarının amacının bu konudaki çok önemli bir eksiği tamamlamak olduğunu söyledi.

Bugün gelinen noktada yaptıkları bu çalışmanın sonuçlarını görünce ne kadar haklı olduklarını teyit ettiklerini söyledi. Kendisininde teşkilatlanma çalışmalarına ihtiyaç duyulursa iştirak edebileceğini ve bu konuda üzerine düşen görevleri seve seve yerine getirebileceğini belirtti. 

Toplantının dilek temenniler bölümünde söz alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, YERELSEN’in kurulduğu günden beri çok faydalı işlere imza attığını ve profesyonelce hizmet verdiğini belirterek, kendisinin teşkilatlanma çalışmalarına bizzat iştirak ettiğini, sendikanın büyümesi için herkesin bu konuda çalışma yapması gerektiğini söyledi.

yerelsen2.20111019230247.jpg

yerelsen3.jpg

yerelsen4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar