Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenimahalleliler tarafından benimsenen ‘1 Kap Su’ projesi sayesinde sokak hayvanlarının susuz kalması engelleniyor

24 Ağustos 2011 Çarşamba 18:16
Yenimahalle Belediyesi, Sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan ve Yenimahalleliler tarafından benimsenen ‘1 Kap Su’ projesi sayesinde sokak hayvanlarının susuz kalması engelleniyor.

Yenimahalle Belediyesi, Sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan ve Yenimahalleliler tarafından benimsenen ‘1 Kap Su’ projesi sayesinde sokak hayvanlarının susuz kalması engelleniyor. Sokakta yaşayan kedi köpeklerin aşılama, kısırlaştırma ve küpeleme işlemlerini de yaparak doğal ortamına bırakan Yenimahalle Belediyesi, sıcak yaz günlerinde su ve yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına umut oluyor.

Proje ile ilgili olarak ilçenin dört bir tarafına asılan afişler, Yenimahalle halkını harekete geçirdi. Proje kapsamında binaların önüne sokak hayvanları için su ve yemek bırakan Yenimahalleli vatandaşlar, Yenimahalle Belediyesi’ne  sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları nedeniyle teşekkür ettiler.

Hiçbir hayvan susuzluktan ölmeyecek

Sokaktaki canlıların da yaşama hakkına sahip olduğuna dikkat çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, insanların bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi. Yaşar, “Sokak hayvanları için Yenimahalle’de devam eden ‘1Kap Su’ projesinde Yenimahallelerin desteğini almaktan mutluluk duyuyorum. Hayvan sever dostlarımızla birlikte yürüttüğümüz bu proje ile Yenimahalle’de hiçbir hayvan susuzluktan ölmeyecek.  Doğaya, hayvanlara, bitkilere hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

yenimahalle2.20110824181823.jpg

yenimahalle3.20110824181840.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar