Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri "kaçak baz istasyonunu" yıkımını gerçekleştirdi

29 Eylül 2011 Perşembe 22:44
Yenimahalle Belediyesi, kaçak baz istasyonlarıyla savaşmaya devam ediyor. Türkkonut Güvengir Sitesi sakinlerinin şikayeti üzerine harekete geçen Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri kaçak baz istasyonunu yıkımını gerçekleştirdi.

Yenimahalle Belediyesi, kaçak baz istasyonlarıyla savaşmaya devam ediyor. Türkkonut Güvengir Sitesi sakinlerinin şikayeti üzerine harekete geçen Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri kaçak baz istasyonunu yıkımını gerçekleştirdi. Site sakinleri ve vatandaşların da katıldığı yıkımı Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Balaban ve Erhan Aras da takip etti. Balaban, meskun mahalde yasalara aykırı olarak kurulan baz istasyonlarına geçit vermeyeceklerini belirterek, “Baz istasyonlarının hangi koşullarda nerelerde kurulacağına ilişkin yasal düzenlemelere karşın kaçak olarak kurulan baz istasyonlarına geçit vermeyeceğiz” dedi.

Baz istasyonlarına anında müdahale

Kaçak baz istasyonları konusunda vatandaşları uyaran Balaban, şikayetlerin anında değerlendirileceğini söyledi. Balaban, “GSM şirketleri olması gereken maliyeti düşük tutmak amacıyla baz istasyonları kurmak istiyorlar. Bunu gerçekleştirirken de özellikle gözden uzak bölgeleri tercih ediyorlar. Bölgemizde bu tür çalışmaların yapıldığını gördüğünüz taktirde lütfen bizi arayın hemen müdahale edelim. Halk sağlığını tehdit eden ve izinsiz olan bu tür baz istasyonlarına Yenimahalle’de geçit vermeyeceğiz” diye konuştu. Vatandaşların alkışları eşliğinde gerçekleşen yıkımda bölge halkı mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini belirterek, belediyenin kaçak baz istasyonları konusunda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı yetkililere teşekkür etti.

yenimahalle2.20110929224935.jpg

yenimahalle3.20110929224954.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar