Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) işbirliği ile yaptırılan öğrenci evi inşaatı hızla ilerliyor.

15 Şubat 2013 Cuma 01:37
Yaklaşık 14 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 350 öğrencinin konaklama imkanı bulacağı sosyal tesiste, yatak odalarından okuma salonlarına, konferans salonundan spor salonuna kadar her türlü ayrıntı düşünüldü. 40 işçi, 3 mühendis ve bir iş güvenliği uzmanının çalıştığı sosyal tesisin açılışının yine Temmuz ayında yapılması planlanıyor.

Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) işbirliği ile yaptırılan öğrenci evi inşaatı hızla ilerliyor. TMMOB’un Kurucu Başkanı Teoman Öztürk’ün ölüm yıldönümü olan 11 Temmuz 2012’de Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde temelleri atılan sosyal tesis, yedi ay sonra kapılarını konuklarına açtı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB Yönetimi, oda yönetim kurulu başkanı ve üyelerinden oluşan bir heyet sosyal tesisi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Her türlü ayrıntı düşünülmüş
Yaklaşık 14 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 350 öğrencinin konaklama imkanı bulacağı sosyal tesiste, yatak odalarından okuma salonlarına, konferans salonundan spor salonuna kadar her türlü ayrıntı düşünüldü. 40 işçi, 3 mühendis ve bir iş güvenliği uzmanının çalıştığı sosyal tesisin açılışının yine Temmuz ayında yapılması planlanıyor. Tesisi gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan heyet, daha sonra şantiye işçileri ile birlikte öğle yemeği yedi.

11 Temmuz’a randevu verdik
Yemek sonrası bir konuşma yapan Yaşar, Ankara’da öğrencilere yönelik sosyal tesislerin yetersiz olduğunun altını çizdi ve yapılan bu tesisin diğer belediyeler ile demokratik kitle örgütlerine örnek olması temennisinde bulundu. Yaşar, ”Burada yapılan sosyal tesis, bizim Yenimahalle’de övünebileceğimiz eserlerimizin en önemlilerindendir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitimlerini tamamlayabileceği bir alan kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Umarım bu tesis diğer demokratik kitle örgütleri ve belediyelere de örnek olur. Ülkemizde bulunan yurt sorununu böylece çözmüş oluruz. 350 öğrencinin sağlıklı koşullarda eğitimini tamamlayacağı bu güzel tesisin kurdelesini kesmenin heyecanı içerisinde hepinize 11 Temmuz’a randevu veriyoruz” dedi.

yenimahalle2.20130215014043.jpg

yenimahalle3.20130215014103.jpg

yenimahalle4.20130215014124.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu