Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenimahalle Belediyesi Kuş Evi, 2011 Yılı Oyunlu Güvercinler Turnuvası ‘Barışa Uçan Kanatlar Yarışması’na ev sahipliği yaptı

16 Ekim 2011 Pazar 19:27
Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 448 güvercin severin çeşitli branşlarda yaptığı yarışmayı kazananlar ödüllerini törenle aldılar. Törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Başar Bal, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, belediye meclis üyeleri, güvercin severler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yenimahalle Belediyesi tarafından güvercin severlere tahsis edilen Kuş Evi,  2011 Yılı Oyunlu Güvercinler Turnuvası ‘Barışa Uçan Kanatlar Yarışması’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 448 güvercin severin çeşitli branşlarda yaptığı yarışmayı kazananlar ödüllerini törenle aldılar. Törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Başar Bal, Akyurt Belediye Başkanı  Gültekin Ayantaş, belediye meclis üyeleri, güvercin severler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödül töreninde verdiği desteklerden dolayı üstün hizmet ödülü de alan Fethi Yaşar yaptığı konuşmada, sokak aralarında ve sıhhi olmayan şartlarda güvercin besleyenlere modern bir anlayışla Kuş evi yaptıklarını söyledi. Yaşar, "Hayvan sevgisi olmayanda insan sevgisi de olmaz, gecekondu aralarında, çatılarda sıhhi olmayan şartlarda kuş besleyen hemşerilerimin böyle bir alana ihtiyaç duyması üzerine harekete geçtik ve Kuş evini yaptık. Şimdi barış temalı bu turnuva ile ülkemizin her yerinden gelen kuş severlerin böylesine anlamlı bir konu için yarışmasına çok mutlu oldum" dedi.

Güvercinler barış için uçuruldu

Kuş Evi’ni gezerek kuşlar hakkında bilgi alan Yaşar, barışı temsil eden güvercinlerin yine barış adına yarıştırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Barış güvercinleri uçuran Yaşar, "Her gün şehit haberleri alarak milletçe üzüldüğümüz bugünlerde güvercinlerimiz bize barış ve kardeşlik getirsin " diye konuştu. Yaşar, daha sonra çeşitli kategorilerde başarılı olan güvercin sahipleri Ramazan Aba, Yaşar Gürkanlı, Şenol Kaya'ya ödüllerini verdi. Meclis üyelerinin de ödül verdiği törende Mehmet Özbek ‘Büyük Ustalık’ ödülü aldı. Yaşar’ı hizmetlerinden dolayı tebrik eden Akyurt Belediye Başkanı Ayantaş da, Yaşar'a büyük hizmet ödülünü takdim etti. Güvercin severler daha sonra Sezen Yurtseven konseriyle keyifli dakikalar geçirdiler.

yenimahalle2.20111016193011.jpg

yenimahalle3.20111016193035.jpg

yenimahalle5.20111016193057.jpg

yenimalle4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar