Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenimahalle Belediyesi, Ramazan’da vatandaşların huzur içinde alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla gıda denetimlerini sürdürüyor.

23 Temmuz 2012 Pazartesi 23:04
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar son olarak Çayyolu Pazar yerini denetleyerek, esnaf ve vatandaşlar ile sohbet etti. Eşi Azize Yaşar ile birlikte pazarı gezen Yaşar, esnafı vatandaşa karşı saygılı olmaları konusunda uyardı.

Yenimahalle Belediyesi, Ramazan’da vatandaşların huzur içinde alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla gıda denetimlerini sürdürüyor. Gıda imalatçılarını, marketleri ve lokantaları gözaltına alan Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, pazarları da denetleyerek esnafa fiyat, tartı ve sağlıklı ürünler satması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar son olarak Çayyolu Pazar yerini denetleyerek, esnaf ve vatandaşlar ile sohbet etti. Eşi Azize Yaşar ile birlikte pazarı gezen Yaşar, esnafı vatandaşa karşı saygılı olmaları konusunda uyardı.
 
 Alışveriş ile denetim bir arada
 
Çayyolu Pazar yerini gezerek hem alışveriş, hem de denetim yapan Yaşar, “Pazarlarımızın denetimi, vatandaşlarımızın sağlığı için çok önemlidir. Pazarda satılan ürünlerin sağlığa uygun olması ve hijyenik şartlarda vatandaşlara sunulması için sık sık gıda denetimleri yapıyoruz. Halkın sağlığı Yenimahalle Belediyesi için ön plandadır” dedi. Pazarcı esnafının istek ve şikayetlerini dinleyen Yaşar, vatandaşların sağlığını tehdit eden ürünlerin satışlarına müsaade edilmeyeceğini belirtti.

yenimahalle3.20120723230836.jpg

yenimalle2.jpg

www.belediyegazetesi.net


 
 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar