Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalvaç Belediyesi, İzmir ve Seferihisar’da düzenlenecek Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu toplantısına katılıyor

14 Aralık 2011 Çarşamba 22:25
Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram Sakin Şehir (Cittaslow) Birliğinin düzenlediği toplantıya katılmak üzere İzmir’e gidiyor. İzmir ve Seferihisar’da düzenlenecek ve iki gün sürecek Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu toplantısında fikir alışverişinde bulunulacak.

Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram Sakin Şehir (Cittaslow) Birliğinin düzenlediği toplantıya katlıyor. İzmir ve Seferihisar’da düzenlenecek ve iki gün sürecek Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu toplantısında fikir alışverişinde bulunulacak.

Yalvaç Belediyesi, “Cittaslow” Sakin Şehir birliğine katılma isteğini 2010 yılının son aylarında hareketin hem merkezi olan İtalya’ya hem de Türkiye temsilcisi olan Seferihisar Belediyesine bildirmişti. İlk etapta başvurunun kabul edilmesinin ardından süreç başlamış ve 2011 yılı içinde, Birliğin Türkiye Temsilcisi Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından Yalvaç’a gelinip bizzat yerinde inceleme yapılmış, ardından da belge dosyası hazırlanıp birlik organlarına teslim edilmişti.

Sürdürülen inceleme çalışması neticesi birliğin Türkiye temsilcisi Seferihisar Belediyesi yetkilileri incelemeyi tamamlayıp ve olumlu görüş bildirerek Yalvaç Dosyası’nı Aralık ayı başında birlik merkezine, İtalya’ya gönderdi. Birlik merkezinin de onaylamasının ardından 2012 yılının ilk aylarında Yalvaç’ın birliğe üyeliği açıklanıp törenle sertifikası verilecek.

Bu kararın ardından Yalvaç Belediyesi Sakin Şehir (Cittaslow) Birliği’nin toplantılarına davet edilmeye başlandı. Bu kapsamda ilk olarak 17-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu toplantısına katılacak olan Başkan Tekin Bayram, birliğin yeni yıldaki yol haritasının belirleneceği oturumda fikirlerini belirtecek.

Birinci bölümü 17 Aralık Cumartesi günü İzmir’de Yaşar üniversitesinde yapılacak olan toplantıda Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Yavaş Yemek Birliği Kurucusu Nedim Atilla ve Cittaslow Türkiye Ağı Koordinatörü Bülent Köstem birer sunum yapacak. Ardından katılımcılarda söz alarak fikirlerini belirtecekler. İkinci bölüm ise 18 Aralık Pazar günü Seferihisar’da Sakin Şehir uygulamalarının inceleneceği gezi ile sona erecek.

yalvac2.20111214222915.jpg

yalvac3.20111214222933.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar