Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Volvo VN hibrid kamyonun Ferrari’yi geçerek yeni bir başarı yakaladığı bu enteresan yarışın görüntüleri ise YouTube’da izlenme rekoru kırdı

12 Aralık 2011 Pazartesi 23:12
Efsanevi İsveç’li yarışcı Boije Ovebrink, Volvo VN model hibrid kamyonu Mean Green ile diğer güçlü araçlara meydan okuyor. Volvo VN model Mean Green, son olarak İsveç’te yapılan heyecan dolu yarışta Ferrari ile karşı karşıya geldi. Volvo VN hibrid kamyonun Ferrari’yi geçerek yeni bir başarı yakaladığı bu enteresan yarışın görüntüleri ise YouTube’da izlenme rekoru kırdı.

Volvo VN model Mean Green, İsveç Mantorp Kamyon Festivali’nde Ferrari’ye karşı yarıştı. Şimdiye kadar pek çok rekora imza atmış olan Boije Overbrink, Mean Green’in dünyanın en hızlı hibrid kamyonu olduğunu iddia ediyordu. Mantorp Parkı’nda yapılan yarışta Overbrink, Mean Green’in bir Ferrari’yi geçebilecek kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Oldukça zorlu geçen yarışta, Volvo’nun en son hibrid teknolojisi ile donattığı Mean Green, Ferrari’ye meydan okudu. Başlangıçta Ferrari yarışı önde götürmesine rağmen Volvo Hibrid Mean Green, Ferrari’yi yakalayarak küçük bir farkla yarışı kazandı.  
Boije Ovebrink ve hibrid kamyonu Mean Green, yeni rekorlarını sadece yarış alanında kırmadı. Mean Green’in Ferrari ile karşı karşıya geldiği yarışın videosu, YouTube’da büyük yankı uyandırdı. Şu ana kadar video yaklaşık 480,000 kez izlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Boije Overbrink, “Kıyasıya bir mücadele oldu ve arada neredeyse hiç fark yoktu. Pek çok insan benim kesinlikle kazanamayacağımı düşünmüştü. Volvo VN Hibrid’in Ferrari kadar hızlı bir araç olduğunu kanıtlamış olmaktan dolayı çok mutluyum. Ayrıca yarışın videosunun dünyanın farklı yerlerinden pek çok insan tarafından izlenerek rekor kırması da bizi gururlandırdı” dedi.

Volvo VN’in Ferrari ile yarış videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;
http://www.youtube.com/watch?v=1cVtzt_bbhM

volvo2.20111212231451.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar