Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VakıfBank'ın, Üsküdar Belediyesi'nin katkılarıyla Bağlarbaşı'nda inşa edeceği spor sarayının protokolü törenle imzalandı

31 Ocak 2014 Cuma 22:59
7 bin 262 metrekare arsa üzerine inşa edilecek ve yaklaşık 33 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacak tesisin 40 milyon liranın üzerinde tahmini maliyet bedeliyle, 2016 yılında tamamlanması planlanıyor

VakıfBank tarafından Üsküdar Belediyesi'ninkatkılarıyla Bağlarbaşı'nda inşa edilecek VakıfBank Spor Sarayı'nın protokolü,Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı törende imzalandı.

Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen protokol imza töreninde, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren de hazır bulundu. VakıfBank Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Giovanni Guidetti ile sporcular Bahar Guidetti ve Güldeniz Paşaoğlu'nun da katıldığı törende salonu genç sporcular doldurdu.

Bülent Arınç, törende yaptığı konuşmada, gençlik için çok önemli bir çalışmanın imzasının gerçekleştirildiğini ifade ederek, "VakıfBank Spor Sarayı'nı inşallah en kısa zamanda inşa edeceğiz. Böylece sadece Üsküdar'a, İstanbul'a değil, belki bütün Türkiye'ye örnek olacak, örnek sporcular yetiştirecek bir büyük kompleksi, projeyi hizmete açacağız" dedi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, VakıfBank ve Üsküdar Belediyesi'nin el ele verip bu muhteşem eseri ortaya koyduğunu anlatan Arınç, çok amaçlı spor salonlarıyla gençlerin bu komplekste sporun her türüyle baş başa kalacağını kaydederek, şu ifadeleri kullandı: "Sporla ilgilenecekler, zeki olacaklar, ahlaklı olacaklar, çevikolacaklar, Türkiye'ye büyük başarılar kazandıracaklar. VakıfBank da bunlarla gurur duyacak. Çünkü VakıfBank'ın özellikle bayan voleybol takımı her sene üst üste kazandığı başarılı sonuçlarla Türkiye'nin yüzünü ağarttı ve alanında adeta rakipsiz olduğunu ortaya koydu."

Projeyi VakıfBank'ın gerçekleştireceğini belirten Arınç, şunları kaydetti: "Takriben 40 milyona mal olacak dev bir spor tesisiyle karşı karşıyayız. Belediyemiz bu araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden uzun süreli kiraladı ve onun üzerinde bu tesisi yapmak için de VakıfBank ile anlaştı. Yer Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün. Biz bu yeri Üsküdar Belediyemize tahsis ettik, Üsküdar Belediyesi de VakıfBank Spor Sarayı'nın yapılması için VakıfBank ile bir protokol imzaladı. Bu güzel işbirliğinin, bu beraberliğin örnek olmasını diliyorum."


Konuşmaların ardından projenin protokolü imzalandı. Daha sonra sahneye VakıfBank Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Guidetti ile oyuncular Bahar Guidetti ile Güldeniz Önal Paşaoğlu çıkarak, Bülent Arınç,
Üsküdar Belediye Başkanı Kara ve Vakıflar Genel Müdürü Ertem'e takımın imzaladığı formaları hediye etti. Başbakan Yardımcısı Arınç, oyunculara başarılarının devamını dilerken, antrenör Guidetti'ye "İmparatore" dedi.

VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan'ın acil bir toplantısı nedeniyle törene katılamadığını bildirdi. Demren, 28 yıldır Türk voleyboluna hizmet verdiklerini belirterek, "Büyük bir aile olmanın, beraberliğin, birbirine güvenmenin bizi gerçek bir takım yaptığını tüm dünyaya gösterdik. Bu vesileyle teknik heyet ve sporcularımıza teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.


Toplam 7 bin 262 metrekare arsa üzerine inşa edilecek yaklaşık 33 bin 300 metrekare kapalı alanlı VakıfBank Spor Sarayı projesinde, çok amaçlı spor salonunun yanı sıra 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, cimnastik salonu, 2 voleybol salonu, çok amaçlı salon, kamp merkezi, serbest spor alanları, SPA merkezi, idari birimler ve 250 araçlık otopark bulunacak. Proje için imzalanan 25 yıllık anlaşmanın, yapım karşılığı kiralama olarak gerçekleşeceği, tesis inşaatının 2016 yılında tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

uskudar2.20140131230305.jpg

uskudar3.20140131230318.jpg

uskudar4.20140131230332.jpg

uskudar5.20140131230345.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu