Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi tarafından “Mutlu Aile ve Mutlu Gelecek” için eğitim programı başlatılıyor

31 Mart 2012 Cumartesi 15:16
Üsküdar Gençlik Merkezi’nde 8 Nisan’da başlayacak ve 5 hafta sürecek “Mutlu Evlilik ve Aile Okulu Eğitim Programı”nda seçkin eğitimciler, ailelere hem rehberlik hem de farkındalık oluşturacak sunumlar yapacaklar.

Sağlıklı bir toplum içinde aile kavramının yeri ve önemini kavramak, evliliğin önündeki engelleri ortadan kaldırmak, sevgi ve mutluluk dolu bir aile yapısı oluşturmak amacıyla gençlerimizi eğitmek ve kurulan aile içindeki problemlere iletişim yoluyla çözüm bularak amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından “Mutlu Aile ve Mutlu Gelecek” için eğitim programı başlatılıyor.
 
Evlilik aşamasında olan gençler, ergenlik çağında olan çocukların ebeveynleri ve evli çiftlere yönelik olarak üç alanda verilecek eğitim programında evlilik aşamasındaki gençlere yönelik olarak; evliliğin önündeki engeller ve gençlik, evliliğin kutsallığı, doğru eş bulma ve onu tanıma, medya okuryazarlığı ve evliliğin iletişim dili konularında destek verilecek. Ebeveyn Eğitim Programında internette çocuklarımızı bekleyen tuzaklar ve önlemleri, aile ahlak eğitimi, çocuklarımızı geleceğe hazırlama yöntemleri, çocuklarımızı teknoloji bağımlısı olmaktan koruma ve ebeveynlerin ergen eğitimde yaptıkları yaygın hatalar işlenecek. Evli çiftlere yönelik programda ise evlilik ve aile bağları, aileyi tehdit eden evlilik sorunları ve tavsiyeler, aile yönetimi ve ekonomisi, ülkemizdeki aile destek hizmetleri ve evlilikte mutluluk dili ve iletişim konularında bilgilendirmelerde bulunulacak.
 
Üsküdar Gençlik Merkezi’nde 8 Nisan’da başlayacak ve 5 hafta sürecek “Mutlu Evlilik ve Aile Okulu Eğitim Programı”nda seçkin eğitimciler, ailelere hem rehberlik hem de farkındalık oluşturacak sunumlar yapacaklar. Belediye tarafından ailelerin ve gençlerin eğitim programına katılımlarını kolaylaştırmak ve teşvik etmek için bazı uygulamalar da gerçekleştirilecek. Çocukları ile eğitime gelen ebeveynler programdayken, çocuklara çocuk rehberleri tarafından etkinlikler yaptırılacak. Beş haftalık programın hepsine katılanlara hem katılım belgesi hem de Aile Fotoğrafları hediye edilecek.
 
Üsküdar Belediyesi Mutlu Evlilik ve Aile Okulu Eğitim Programının yönetim ve danışmanlığını “ Mutlu Aile, Mutlu Çocuk Derneği” tarafından yapılmakta olup eğitimciler ise,
 
Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın
Dr. Hasan Basri İzgi - Uzman Psikolog
Yusuf Özkan Özburun - Sosyolog
İbrahim Zeyd Gerçik - İletişim Uzmanı
Saliha Erdim - Aile Danışmanı
Cemil Tokpınar - İlahiyatçı Yazar
İdris Hızır - Eğitimci
Fatih Kılıçarslan - Sosyal Hizmet Uzmanı
Mehmet Dinç - Uz. Psk. Danışman
Recep Şükrü Apuhan - Eğitimci
Mustafa Yanardağ - Bilişim Uzmanı
Gülenay Pınarbaşı - Araştırmacı Yazar
 
Programa dahil olmak için telefon no: 0216 557 71 98
 
Programa internet üzerinden kayıt yaptırmak için:
 
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFhtRUxua1hVbFFzMnhTWVJfWHFpWFE6MQ
 

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar