Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'nin "Türkiye'deki Robot Teknolojileri ve Geleceği" konulu paneli yarın yapılacak

02 Mart 2012 Cuma 15:39
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de katılacağı panel robot teknolojileri alanında ilkleri gerçekleştirmiş olan Türkleri konuk ediyor. 3,5 ton ağırlığında bir robotun Üsküdar Gençlik Merkezi bina duvarına lazerle isim yazarak görsel şov sunacağı panel yarın (3 Mart Cumartesi) düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl gençlere dönük birçok atölye açarak yeteneklerini ve ilgilerini geliştirmelerine yardımcı olan ve 50 atölyeyi faaliyete geçirerek bir rekora imza atan, edebiyattan spora, bilişim teknolojiden, sinemaya kadar birçok alanda gençlere hizmet veren Üsküdar Gençlik Merkezi,  Robot Teknolojileri Zirvesi düzenleyerek yine bir ilke imza atıyor.

Üsküdar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Üsküdar Gençlik Merkezi, alanında uzman akademisyenlerin, sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin katılacağı "Türkiye'deki Robot Teknolojileri ve Geleceği"nin konuşulacağı bir panel düzenliyor.

İlkleri Buluşturan Panel

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de katılacağı panel robot teknolojileri alanında ilkleri gerçekleştirmiş olan Türkleri konuk ediyor. Organizasyonda Türkiye’nin ilk insansı robotunu yapan Doç. Dr. Kemalettin ERBATUR, ilk endüstriyel robotunu yapan Hakan ALTINAY ve Türkiye’nin ilk yerli insansız hava aracını yapan Selçuk Bayraktar gibi isimler dikkat çekiyor.  3,5 ton ağırlığında bir robotun Üsküdar Gençlik Merkezi bina duvarına lazerle isim yazarak görsel şov sunacağı panel 3 Mart Cumartesi günü düzenlenecek.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar