Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi Ankara’nın Keçiören Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladı

04 Mayıs 2012 Cuma 19:23
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak arasında imzalanan Kardeş Belediye Protokolü ile Ankara İstanbul arasında kardeşlik köprüsü oluştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara  ile Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak arasında imzalanan Kardeş Belediye Protokolü ile Ankara İstanbul arasında kardeşlik köprüsü oluştu.

Üsküdar Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza töreninde Kardeş Belediye Protokolü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara  ile Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak  arasında imzalandı. Anadolu’nun önde gelen iki kültür harmanı olan Üsküdar ve Keçiören ilçelerinin benzer doğal, tarihi ve kültürel miras zenginliklerine sahip olmaları münasebetiyle; Kültürel, sosyal, turistik ve ekonomik her konuda işbirliğine gitmek, gerçekleştirilecek faaliyetlerde bu iki güzide şehrin sakinleri arasında bir kültür köprüsü kurarak birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla imzalanan Kardeş Belediye Protokolü törenine her iki belediyeninde meclis üyeleri katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara,  imza töreni öncesi yaptığı konuşmada Üsküdar  ve Keçiören ilçelerinin  önemine dikkat çekerek, Türkiye’nin en büyük ilçe belediyesi olan Keçiören Belediyesi ile olan münasebetlerin atılan imza ile bundan sonra daha da güçleneceğini  ifade etti.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak  da konuşmasında iki ilçenin bir çok ortak özelliği olduğunu belirterek, karşılıklı bir çok alanda işbirliği içinde olacaklarını söyledi. Özellikle TOGEM konusunda Üsküdar Belediyesi’nin tecrübelerinden yararlanacaklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Meclis Üyelerini en kısa zamanda Ankara’da misafir etmek istediklerini belirtti.

Kardeş Belediye Protokolü her iki belediye başkanının da hayırlı olması dilekleri ile imzalandı.

uskudar2.20120504192559.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar