Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi 23. Uluslararası Kâtibim Festivali’nde coşku önceki akşam zirveye ulaştı

11 Eylül 2011 Pazar 21:03
Katibim Festivali’ne özel olarak “Katibim” şarkısını da seslendiren Şevval Sam’a Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen tarafından bir plaket takdim edildi. Şevval Sam konsere duyulan ilgiden memnuniyetini dile getirerek Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya teşekkür etti.
23. Uluslararası Kâtibim Festivali’nde coşku önceki akşam zirveye ulaştı. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde Uluslararası Halk Oyunları gösterileri ile başlayan programda, hat, ebru, tezhip, cam üfleme gibi sanatların uygulamalı atölye çalışmalarının yapıldığı Geleneksel Türk El Sanatları Osmanlı Sokağı ile “Altın Şehir Üsküdar’ın Hazireli” konulu fotoğraf yarışmasında ödül alan eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Ancak özellikle Şevval Sam’ın muhteşem konserine ilgi çok büyük oldu.
 
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın selamlama konuşmasının ardından program fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Kara konuşmasında şunları söyledi;
 
“Kâtibim Festivali Üsküdar’ın kalp atışı, güçlü bir nefes alışıdır. Tarihi ve kültürel birikimin izinde çeyrek asra yakın bir süredir devam eden bu nefes, hepimize şevk, heyecan, can veriyor.”
 
Kâtibim Festivali’nin ilhamını Üsküdar’ın zengin tarihinden aldıklarını söyleyen Kara, bu bağlamda, herkesin birlikte hoş vakit geçireceği ve Üsküdar’da yaşamanın hazzını hissedebileceği yeni bir festival hazırladıklarını belirtti.
 
AK Parti Milletvekili İdris Güllüce’nin de katıldığı program Kum Show Sanatçısı Anna Melekova’nın gösterisiyle devam etti. Özellikle son yıllarda dikkat çeken kum sanatı gösterisi Kâtibim Festivali'ne özel hazırlanan konseptle izleyicilerine şahane bir görsel şölen sundu. Dünyanın her yerinde şehirlerle simgeleşmiş yapılardan örnekler sunulan gösteri şehirleşme ve medeniyetin başladığı “Kâbe” ile başladı ve Üsküdar’daki Kız Kulesi’nin resmedilmesiyle son buldu.
 
 Üsküdar, Şevval Sam ile horona doydu
 
 Oyunculuğunun yanı sıra sesi ve albümleriyle de adından söz ettiren Şevval Sam 23. Uluslararası Kâtibim Festivali kapsamında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. Yaklaşık 6000 kişinin katıldığı konserde halk konser alanına sığmayarak dışarı taştı.
 Türk Müziği’nin eşsiz eserlerini seslendiren sanatçı söylediği fasıllarla izleyenleri coşturdu. Şevval Sam, konserin son kısmında rol aldığı Gülbeyaz dizisi ile de büyük dikkat çeken Karadeniz türkülerini ve horonlarını seslendirdi. Büyük bir çoğunluğunu Karadenizlilerin oluşturduğu Üsküdar, konseri horon oynayarak izledi.
 
Katibim Festivali’ne özel olarak “Katibim” şarkısını da seslendiren Şevval Sam’a Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen tarafından bir plaket takdim edildi. Şevval Sam konsere duyulan ilgiden memnuniyetini dile getirerek Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya teşekkür etti.
 
uskudar2.20110911211025.jpg
 
uskudar3.20110911211053.jpg
 
uskudar4.20110911211123.jpg
 
uskudar5.20110911211149.jpg
 
uskudar6.20110911211220.jpg
 
www.belediyegazetesi.net
 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar