Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Olimpiyatlarda altın madalya kazanan sporcusu Aslı Çakır Alptekin’i bir ev hediye ederek ödüllendirdi

14 Ağustos 2012 Salı 22:56
Üsküdar Belediyesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediyesi olarak şampiyon sporculara hep altın madalya veriyorduk. Çok altınları oldu. Üsküdar'ın simgesi Çamlıca'dır. Biz kendisine Çamlıca'da bir daire hediye ediyoruz. " dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediyespor'un Londra Olimpiyatlarında altın madalya kazanan sporcusu Aslı Çakır Alptekin’e Çamlıca'da bir ev hediye ederek ödüllendirdi.

Üsküdar Belediyesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediyesi olarak şampiyon sporculara hep altın madalya veriyorduk. Çok altınları oldu. Üsküdar'ın simgesi Çamlıca'dır. Biz kendisine Çamlıca'da bir daire hediye ediyoruz. " dedi.

Başkan Kara, "Aslımız, bizim altınımızdır. Madalyonun arka yüzünde başarıyı bir ekip gerçekleştirdi. 2006 yılından beri Aslı, Üsküdar Belediyesi forması giyiyor. Burada başarılı olmak için ter döküyor. Kendisinin inançlı ve istikrarlı bir gidişi vardı. Biz burada futbol haricinde bütün dallarda gençler yetiştiriyoruz. 110 bin öğrencimizi yetiştiriyoruz. Üsküdarımız önceden Tarih ve Kültür Şehri idi. Artık Şampiyonlar Şehri de oldu" diye konuştu

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN: TÜM TÜRKİYE'NİN DUALARI İLE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLDUM
Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanarak Türkiye'nin gururu olan Aslı Çakır Alptekin de şampiyonluğu kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Şampiyon sporcu, "Ben tüm Türkiye'nin duaları ile olimpiyat şampiyonu oldum. Bana dua edenlerden Allah razı olsun. Yarışta son 300 metre çok önemlidir. Bu etaba kim önde girerse avantajlıdır. Kesinlikle ben de önde olacağımı biliyordum ve kendime çok güveniyordum. Artık şampiyon oldum herkes beni tanıyor. Türkiye bunu hak ediyor. 80 bin kişinin önünde İstiklal Marşımızı söylettim. Biz buraya kolay şartlarda gelmedik. Kesinlikle tırnaklarımızı kazıyarak geldik. Türk kadının neler yapabileceğini herkese gösterdik." diye konuştu.
 
Bir gazetecinin, "Bundan sonra hedefin nedir ?" sorusuna ise Aslı Çakır Alptekin, hedefinin ünvanını korumak olduğunu belirterek şu cevabı verdi:
 
"Benim hedefim olimpiyattı. Sadece oraya kilitlenmiştim. Bunu da yavaş yavaş sindererek buraya geldim. Açıkçası olimpiyatlar bitine kadar olimpiyat sonrasını düşünmemiştik. Artık bundan sonrasını düşünmeye başladık. Dünya salonunda madalyam var. Olimpiyat şampiyonuyum bunun tadını yaşamak istiyorum. 1500 metrede 3.50 ile koşulmuş onu kırmak istiyorum."
 
Aslı Çakır Alptekin, olimpiyat şampiyonu olmasında eşi ve antrenörü İhsan Alptekin'in büyük emeği olduğunu ve ona çok teşekkür ettiğini ifade etti. Şampiyon sporcu, eşinin de kendisinin de sporcu olduğunu belirterek şöyle devam etti:
 
"İkimizde sporcuyduk ama başarı elde edemiyorduk. Birlikte antrenman yapıyorduk. İkimiz yarım yarımdık. Oturduk neler yapabileceğimizi konuştuk. İhsan bana 'Benim yaşım geçiyor sen daha başarılı olacaksın' dedi. Ben de onun koşmasını istiyordum. Ama sonunda tamamen o bana yöneldi. Biz de söz erkeğindir dedik ve kabul ettik. Ben bilmem eşim bilir dedik ve kabul ettik. Disiplinli bir şekilde çalıştık ve başarılı olduk. Başarımda antrenörümün payı yüksektir. İyi ki benimle beraber."
 
Bir gazetecinin "Olimpiyat derken düğün yapamadınız. Düğün ne zaman olacak" sorusuna ise Aslı Çakır Alptekin, "Düğün yapmaya fırsat bulamadık. Nerede yapacağımızı bilmiyoruz. Tarihi daha sonra belirleyeceğiz." cevabını verdi.
 
Belediye Başkanı Mustafa Kara ise Aslı Çakır Alptekin’in düğününü de Üsküdar'da yapacaklarını kaydetti.

Aslı Çakır Alptekin'in antrenörü ve eşi İhsan Alptekin de "Fazla söyleyecek bir şeyim yok. Üsküdar Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Üsküdar ailesi olarak buradayız. Bundan sonra Üsküdar ailesi olarak ne yapacağımıza karar vereceğiz." diye konuştu.

uskudar2.20120814230310.jpg

uskudar3.20120814230342.jpg

uskudar6.20120814230405.jpg

uskudar5.20120814230431.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar