Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ünlü Hollywood yıldızı Morgan Freeman, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’le Kariye Müzesi’ni gezdi

06 Ekim 2011 Perşembe 12:32
Ünlü Hollywood yıldızı Morgan Freeman, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’le Kariye Müzesi’ni gezdi. Oscar’lı aktör Morgan Freeman, Başkan Demir’le sohbetinde ‘İstanbul’dan özellikle Fatih’ten çok etkilendiğini’ söyledi.

İstanbul’a üç günlük bir ziyaret düzenleyen ünlü aktör Morgan Freeman’ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fatih Belediyesi birlikte ağırladı. İstanbul’un çeşitli yerlerinin yanı sıra Fatih’te Topkapı Sarayı’nı, Ayasofya’yı, Yerebatan Sarnıcı’nı ve Kariye Müzesi’ni gezen Freeman, tek kelimeyle İstanbul’a hayran kaldı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Freeman’a Kariye Müzesi’ni gezdirdi. Üç kişilik ekibiyle müzeyi gezen ve tüm ayrıntıları hakkında bilgi alan Freeman uzun bir süre müzede kaldı.

Ziyaret esnasında Başkan Demir’le bol bol sohbet eden Freeman, İstanbul’a özellikle Fatih’e hayran kaldığını, söyledi. Başkan Demir’de Freeman’a ziyaretlerinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendisine Fatih Sultan Mehmet’in resminin bulunduğu bir tabak ile Osmanlı tuğrasının bulunduğu kol saati hediye etti. 

Fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmeyen aktör, daha sonra müzeden ayrıldı.

fatih3.20111006123611.jpg

fatih2.20111006123726.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar