Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği, 1. Hamsi ve Horon Festivali, Ümraniye Meydanında yapıldı

11 Şubat 2013 Pazartesi 02:05
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği, 1. Hamsi ve Horon Festivali, Ümraniye Meydanında yapıldı. 10 Ton hamsinin dağıtıldığı festivale binlerce vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği, 1. Hamsi ve Horon Festivali, Ümraniye Meydanında yapıldı. Programa Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri, İdris Güllüce, İsmet Uçma, Mihribah Belma Satır, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ümraniye Rizeliler Dernek Başkanı Necmettin Birinci, dernek yönetimi, Rize Çayeli Belediye Başkanı, Ümraniye Emniye Müdürü Adem Öztürk, muhtarlar, STK’lar, çok sayıda Rizeli ve Ümraniyeli vatandaşlar katıldı. Ümraniye Meydanında yapılan festivalde, ekmek arası hamsi dağıtımı öğleden, akşam saatlerine kadar devam etti. 10 ton hamsinin dağıtıldı festivale binlerce vatandaş katıldı.

 NECMETTİN BİRİNCİ; BU MEYDANDA ANADOLU KARDEŞLİĞİNİ GÖSTEDİK

Rize horon ekibinin gösterisi ile başlayan program, Şükrü Güler, Zeki Uçkan’ın konserleri ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan Ümraniye Rizeliler Dernek Başkanı Necmettin Birinci şunları söyledi;  Ümraniye Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz 1. Hamsi ve Horon Festivaline emeği geçen Başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere dernek yönetimimize teşekkür ediyorum. Bu festivalimize katılım gösteren Ümraniyeliler ve İstanbullulara teşekkür ediyorum. Bu meydanda Anadolu kardeşliğini gösterdik. Yörelerimizin kültürlerini yaşatmak da ayrıca bizi çok mutlu etti. Burada 10 ton hamsiyi hemşerilerimize dağıtmanın da bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bizi yalnız bırakmayan değerli protokole ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

BAŞKAN HASAN CAN; BU PROGRAMLAR MİLLETİMİZİ BİRBİRİNE KENETLİYOR

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can şunları söyledi; Bugün Ümraniye Meydanında Belediyemiz ve Ümraniye Rizeliler Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu festivale katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Milletimizi birbirine kenetleyen, kardeşliği, muhabbeti sağlayan programlar, etkinlikler, bizim yüreğimizde yer buluyor. Rabbim bu heyecanımızı ve tadımızı eksik etmesin. Aslında hamsi bahane, aslolan muhabbet ve bu kadar güzel insanla bir arada olmaktır. Derneklerimiz yaptığı bu şekilde etkinlere hep destek verdik bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz.

VALİ MUTLU; KARADENİZ EVLATLARI OLMAKTAN İFTİHAR DUYUYORUZ  
 
Ak Parti İstanbul Milletvekilleri, İdris Güllüce, İsmet Uçma, Mihribah Belma Satır yaptıkları konuşmalarda bu güzel organizasyonu hazırlayan Ümraniye Rizeliler Derneğine ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ettiler. Programda bir konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ümraniye’de yapılan her türlü etkinliğe destek olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, ayrıca Ümraniye Rizeliler Derneği de bu güzel organizasyon için kutluyorum diyerek sözlerine başladı Vali Mutlu, Rizeliler hasret kaldıkları hamsiyi tatmak, horonu oynama fırsatı buldular. Rize ve Karadeniz kültürüne sahip çıkıp binlerce Rizeli ile bizi bir araya getirdiniz. Karadeniz evlatları olmaktan iftihar duyuyoruz dedi.  Rize'yi "cennet" diye tanımladıklarını dile getirerek, Türkiye'nin her yerinin "cennetten bir köşe" olduğunu söyleyen Vali Mutlu, ülkenin birlik ve beraberliği için çaba sarf ettiklerini, birlik beraberlik mayasının en güçlü taraflarından birinin, Karadenizliler olduğunu belirtti.  

AB BAKANI EGEMEN BAGIŞ; BİZE ENGEL OLANLARIN KARŞISINDA KAÇKAR DAĞLARI GİBİ DİMDİK DURUYORUZ

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Ülkemizde eğer Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa, Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ders kitaplarındaki bir şiiri okuduğu bahanesiyle cezaevine gönderilirken 'Artık muhtar bile olamaz' deniliyordu. Ama hamdolsun o Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı Başbakanı oldu, inşallah Başkanı da olacak." Avrupa Birliği sürecinde kararlılıklarının devam ettiğini ifade eden Bakan Bağış, "Avrupa'da Türkiye'nin önüne engel olabileceğini zannedenlere Sayın Başbakanımızdan aldığımız güçle, Kaçkar Dağları gibi dimdik duruyoruz" dedi.

umraniye2.20130211020925.jpg

umraniye3.20130211020958.jpg

umraniye4.20130211021033.jpg

umraniye5.20130211021101.jpg

umraniye6.20130211021129.jpg

umraniye7.20130211021158.jpg

umraniye8.20130211021226.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar