Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi (Istanbul3WCongress 2013), İstanbul Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde başlıyor

21 Mayıs 2013 Salı 17:05
33 ülkeden 36 şehir belediye başkanlarının ve 300 üst düzey yönetici katılacağı Istanbul3WCongress 2013 konferansını çok sayıda yabancı basında takip edecek.

Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi (Istanbul3WCongress 2013), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSTAÇ A.Ş. ev sahipliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İSKİ, DSİ  ve Birleşik Şehirler ve UCLG-MEWA, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) nin katıklarıyla başlıyor.  33 ülkeden 36 şehir belediye başkanlarının ve  300 üst düzey yönetici katılacağı Istanbul3WCongress 2013 konferansını çok sayıda yabancı basında takip edecek.

Yerli ve yabancı birçok  Üniversitelerinde destek verdiği konferansta katılımcılar  Temel olarak katı atık, su ve atıksu konularına odaklanılan Kongrede, akademik sunumların yanı sıra Dünya Belediye Başkanları Toplantısı, katı atık, su ve atıksu konularında uygulamacılara yönelik eğitimler, özel oturumlar,  teknik geziler  yapılacak.

Istanbul3WCongress 2013, başta Türkiye olmak üzere özellikle Türkiye’ye komşu bölgeler; Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa’daki bölgesel ve uluslararası paydaşları bir araya geliyor. Kongre, yerel ve bölgesel idariciler, uluslar arası ve bölgesel atık ve su uzmanları, araştırmacılar, sivil toplum temsilcileri, özel sektör,  uygulayıcılar ve işletmeciler arasında daha fazla koordinasyon ve işbirliğini teşvik ederek uluslar arası ve bölgesel paydaşlar için küresel bir platform oluşturuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin model olan, Odayeri Katı Atık Tesislerine, İkitelli İçme Suyu Arıtma Tesisine ve Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde kongreye katılanlara teknik bilgi verilecek.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSTAÇ A.Ş ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliği yapacağı kongrede yerel hükümet temsilcilerinin ve Birleşik Şehirler ve Yerel Yönetimler (UCLG) üyelerinin katı atık, su ve atıksu konularındaki ortak vizyonlarını paylaşmak ve işbirliği alanları keşfetmek için bir araya gelecek.

Geleceğin en önemli finans kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul,  ev sahipliği yaptığı bu etkinlikte kongreye katılan kuruluş ve şirketlerdeki önemli karar vericileri bir araya getirecek. Kongrede açılacak olana sergide katılımcılara yeni iş fırsatları bulma, yeni müşterilere erişim ve yeni bağlantılar kurmak için bir imkan sağlayacak.  Kent Orkestrasının dinletilerinin de olacağı kongre üç gün sürecek. 

TARİH:   22-23 Mayıs 2013: Paralel Oturumlar
              24 Mayıs 2013: Eğitim Kursları & Teknik Geziler
YER:     Haliç Kongre Merkezi’nde

www.belediyegazetesi.net


SAAT:  09.00

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu