Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında “Ödüllü Baklava Yeme Yarışması” düzenlendi

17 Eylül 2011 Cumartesi 16:17
Otuz beş yarışmacının katıldığı Baklava Yeme Yarışması’nda yarışmacılar, bir kilo baklavayı en kısa sürede bitirmek için birbirleriyle yarıştı. Yarışmayı birincilikle bitiren Mehmet Özdemir bir kilo baklavayı 2 dakika 11 saniyede bitirirken, ikincilik derecesini 2 dakika 17 saniye ile Mehmet Ağgün aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ilgili pek çok kurum ve kuruluşun işbirliği ile altıncısı düzenlenen Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında “Ödüllü Baklava Yeme Yarışması” düzenlendi.

Şato Restaurant’ta saat 11:00’de düzenlenen yarışmaya Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, yarışmaya destek veren baklava temsilcileri ve çok sayıda davetli izleyici olarak katıldı.

Bu yıl yine geniş yoğun katılımın gözlendiği yarışmada, yarışmacıları birer kilogram baklavayı en kısa sürede yemek için yarıştılar.

Otuz beş yarışmacının katıldığı Baklava Yeme Yarışması’nda yarışmacılar, bir kilo baklavayı en kısa sürede bitirmek için birbirleriyle yarıştı. Yarışmayı birincilikle bitiren Mehmet Özdemir bir kilo baklavayı 2 dakika 11 saniyede bitirirken, ikincilik derecesini 2 dakika 17 saniye ile Mehmet Ağgün aldı. Yarışmanın üçüncüsü ise 2 dakika 35 saniye ile Mustafa Demir oldu. İlk üçe giren yarışmacılar cumhuriyet altını, yarım altın ve çeyrek altınla ödüllendirildi.

Şato Restoranın mekan sponsorluğunu yaptığı, Ayıntap Baklava’dan  Levent Aktaş, Çağdaş Baklavalarından Burhan Çağdaş, Çelebioğulları Baklavalarından Mehmet Çiftçi, Güllüoğlu Baklavalarından Mehmet ve Mustafa Güllü, Güllüoğlu Baklavadan Ömer Güllü, Koçak Baklavadan Coşkun Koçak, Seç Baklavadan Ömer Konukoğlu ve Şirvan Baklavadan Şirvan Payaslı “Ödüllü Baklava Yeme Yarışması’na destek veren baklavacılar arasında yer aldı.

Ödüllü Baklava Yeme Yarışması’nda dereceye giren yarışmacıların ödülleri, 18 Eylül Pazar Günü saat 18:00’de (Botanik Bahçesi yanı) Festival Park’ta düzenlenecek Festival Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

baklava2.jpg

baklava3.jpg

baklava4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu