Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye’nin en büyük opera salonlarından birinin de içinde bulunduğu Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin nisan ayı sonunda temeli atılacak

02 Mart 2012 Cuma 21:14
2013 Ağustos ayında bitirilmesi planlanan Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde ayrıca dışarıda kalan izleyicilerin aktiviteleri izleyebilmesi için projeksiyon duvarı da konulacak. Merkezimizin dış cephesi de Bakırköy’e adını veren “BAKIR”ı temsil eden metalle kaplanacak.

 

Türkiye’nin en büyük opera salonlarından birinin de içinde  bulunduğu Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin nisan ayı sonunda  temeli atılacak.    
 
İnşaatın 8.748 m2 kapalı  alanı olacağını vurgulayan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen,” İçinde opera, konser, tiyatro ve uluslar arası konferans verilebilecek ana salonun da bulunduğu Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin nisan ayının sonunda temeli atılacak Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ana  Salon’da alt salonda ve  üst salonda toplam 959  kişi opera ve konser  izleyebilecek.Bildiğim kadarıyla bu da Türkiye’deki en fazla izleyici kapasiteli salonlarından biri olacak. Ayrıca sahnenin önündeki orkestra çukuru kapanabileceği için aynı salonda 1.026 kişi tiyatro,sinema  ve konferansları takip edebilecek. Bu yolla opera ve konserlere nazaran 67 kişi kapasite artabilecek. 391 metrekare sahneye ve farklı aktiviteler için hareketli akustik sistemlerine sahip salonda ayrıca uluslar arası konferansların verilebilmesi için simultane tercüme odaları da bulunacak. 2013 Ağustos ayında bitirilmesi planlanan Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde ayrıca dışarıda kalan izleyicilerin aktiviteleri izleyebilmesi için projeksiyon duvarı da konulacak. Merkezimizin dış cephesi de Bakırköy’e adını veren “BAKIR”ı temsil eden metalle kaplanacak. Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde opera binasının yanı sıra sergi salonu,yazlık sinema, su havuzları ve heykeller de bulunacak.”şeklinde konuştu.    
 
Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde 103 araçlık otopark’ta bulunacak
 
bakirkoy2.20120302212058.jpg
 
bakirkoy3.jpg
 
bakirkoy4.jpg
 
 
 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar