Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 5. Bilişim Kongresi Kadir Has Üniversitesi’nde başladı

16 Aralık 2011 Cuma 09:50
Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 5. Bilişim Kongresi Kadir Has Üniversitesi’nde başladı. Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili olarak kongre açılışında konuşan Başkan Çağırıcı, kongrenin yerel yöneticiler açısından son derece verimli geçeceğine inandığını söyledi.

5. Bilişim Kongresi Kadir Has Üniversitesi’nde başladı. Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen kongrede “Akıllı Şehirler, Dijital Yaşam ve Sosyal Medya” konularında sunumlar yapılacak.

Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili olarak kongrenin açılışında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kongrenin yerel yöneticiler açısından son derece yararlı geçeceğine inandığını söyledi. “Yaşadığımız çağın son çeyreği ekonomik ve sosyal alanda devrim niteliği taşıyan çok önemli değişimlere sahne oldu” diyen Çağırıcı, “Bu değişim ve dönüşümlerin arkasında, hiç kuşkusuz, büyük teknolojik gelişmeler yatmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Teknolojik gelişmelerin ekonomi başta olmak üzere pek çok faktörün, dünya çapında yeniden yapılanmasını beraberinde getirdiğini söyleyen Çağırıcı, yaşanan bu değişimin içinde bulunduğumuz çağın bilişim çağı olarak ifade edilmesine sebep olduğunu anlattı.

Steve Jobs ve Bill Gates örneklerini veren Çağırıcı, “Vizyon ve icatlarıyla insanların hayatını değiştiren Gates ve Jobs, bilgi ve bilişimin ne kadar büyük bir sermaye olduğunu dünyaya kanıtladılar” diye konuştu.  

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de programa katılmak istediğini ancak katılamadığını hatırlatan Başkan Çağırıcı, “Türkiye Bilişim Derneği’ni böyle bir kongre düzenlediklerin için tebrik ediyorum. Kongre’nin düzenlenmesinde katkısı bulunan başta Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın Kadir Topbaş olmak üzere herkese ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

Program kapsamında Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın da kongrenin “Yerel Yönetimlerde Bilişim ve Güvenliği” başlıklı panelinde sunum yaptı. Aydın İSMEP projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

tbk.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar