Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye AB'nin Asya kaplanı olacak

07 Ocak 2010 Perşembe 13:35
Türkiye’nin AB üyeliğine Londra’dan yine güçlü bir destek geldi. İngiltere’nin AB İşleri Bakanı Christopher Bryant, Türkiye’nin AB’ye entegrasyonunun Avrupa için “stratejik” olduğunu vurguladı.

İngiltere'den yapılan açıklamada Türkiye'nin AB'ye entegrasyonunun Avrupa için “stratejik” olduğu vurgulandı. İşte çarpıcı açıklamalar...

Türkiye’nin AB üyeliğine Londra’dan yine güçlü bir destek geldi. İngiltere’nin AB İşleri Bakanı Christopher Bryant, Türkiye’nin AB’ye entegrasyonunun Avrupa için “stratejik” olduğunu vurgularken, “Ben, bu ülkenin, gelecek yıllarda Avrupa’nın Asya kaplanı olacağından eminim” diye konuştu.

Gençliğinde papaz, daha sonra ise BBC için gazeteci olarak çalışan Christopher Bryant, Fransız Le Monde gazetesi ile yaptığı söyleşide AB’nin genişlemesinin daha çok refah ve daha çok insan hakları anlamına geldiğini belirtti.

“Balkanlar ve Türkiye ile daha ileriye gitmemiz gerek” diyen Bryant, “Türkiye’nin entegrasyonu, Avrupa için stratejiktir” dedi. Byrant şöyle devam etti: “Türkiye ile ittifak kurarak enerji güvenliğimizi artırabileceğiz. Ve ben, bu ülkenin, gelecek yıllarda Avrupa’nın Asya kaplanı olacağından eminim. Avrupa’nın bir hristiyan klubü olmaya devam etmesini isteyenler, beni kızdırıyor. İspanya’ya ve Müslümanların bu ülke üzerindeki etkisine bakınız.”

www.belediyegazetesi.net

YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar