Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk-Alman Dostluk Birliği yöneticileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret etti

20 Şubat 2012 Pazartesi 09:40
Nevşehir Belediyesi ile kardeş belediye olan Almanya’nın Pforzheim kenti’nde çalışmalarını sürdüren Türk-Alman Dostluk Birliği yöneticileri,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret etti.

Nevşehir Belediyesi ile kardeş belediye olan Almanya’nın Pforzheim kenti’nde çalışmalarını sürdüren Türk-Alman Dostluk Birliği yöneticileri,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret etti. Bir süreden beri Nevşehir’de çeşitli ziyaretler gerçekleştiren birlik üyeleri ile görüşen Ünver, Pforzheim ile Nevşehir arasında özellikle el sanatları ve kültürel alandaki ilişkilerin daha da geliştirilebileceği mesajını verdi.

Pforzheim kenti’nde Türk-Alman dostluğunun geliştirilmesi amaçlı olarak kurulan Türk Alman Dostluk Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Udo Maupisch,ile  Pforzheim Belediyesi Meclis üyesi Helmut Metzger,Pforzheim Belediyesi gençlik sorunları bölümü görevlisi Mohammed Zakzak ile kurucu üyeler Adnan Tiryaki,Süleyman Davulcu ve Kemal Davulcu’dan oluşan heyet Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Nevşehir’in doğa,kültür ve tarih zenginliklerine ilişkin bilgiler aktaran Ünver, dostluk ilişkilerinin daha da etkin hale getirilmeye büyük bir önem verildiği Pforzheim kenti ile daha sıcak ilişkilerin geliştirilmesi için Nevşehir Belediyesi olarak her türlü işbirliğini yerine getirmede kararlı olduklarını söyledi.

Ünver,dünyanın en önemli zenginliklerine sahip bir coğrafyanın tüm dünya insanlarınca görülmesi gerektiğine inandıklarını dile getirerek, kardeş kent Pforzheim ile ,kentler arasında kültürel ve el sanatlarına dayalı ikili ilişkilerin daha da geliştirilebileceğine inandıklarını söyledi.

Türk Alman Dostluk Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Udo Maupisch’ de, Nevşehir’de kendilerini misafir etmelerinden dolayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür etti.

Ünver ile  Nevşehir ile Pforzheim arasındaki ilişkilerin her alanda geliştirilmesi yönünde ortak düşüncelere katıldıklarını belirten Türk Alman Dostluk Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Udo Maupisch en yakın zamanda Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i,oluşturacağı bir heyet ile misafir etmekten büyük bir onur duyacaklarını kaydetti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,konuklara daha sonra ziyaretin anısına Avanos çanağından yapılı 5 bin yıllık önemli bir el sanatı konumundaki Hititler’e ait Anfora ile Nevşehir Belediyesi Kültür eserlerinden oluşan bir set hediye ederken, Türk Alman Dostluk Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Udo Maupisch’de Ünver’e,Pforzheim’den getirdikleri çeşitli hediyeleri takdim etti.

Ünver, Türk-Alman Dostluk Birliği yönetimi  tarafından önümüzdeki günlerde yayımlanacak bir gazete için de bir de röportaj verdi. 

nevsehir2.20120220094231.jpg

nevsehir3.20120220094247.jpg

nevsehir4.20120220094300.jpg

nevsehir5.20120220094312.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar