Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Birlik, Beraberlik ve Âşıklar Şöleni düzenlendi

04 Ekim 2011 Salı 09:35
Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü ve Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ile gecenin düzenlenmesine katkıları bulunan konuklara Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Birlik, Beraberlik ve Âşıklar Şöleni düzenlendi. Birlik, Beraberlik ve Âşıklar Şöleni’ne Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, bazı daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldılar.

Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan dernek başkanı Ali Bedir, bu etkinliği düzenlemelerindeki amaçlarının gecenin adından da anlaşılacağı üzere birlik ve beraber duyguları içinde toplumsal kaynaşmanın artması ve sevgi ve muhabbet ortamı içinde âşıklar eşliğinde hoş saatlerin geçirilmesine vesile olmak olduğunu belirtti.

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ise konuşmasında millet olarak birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birinde olduğumuzun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti:

‘’Turhalımız özellikle şeker fabrikasının açıldığı 1930’lu yıllardan itibaren nüfusu her geçen gün artmış, ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımız ilçemize gelerek aileleriyle birlikte yerleşmişlerdir. Bu durum Turhal’ın sosyal ve kültürel hayatına da etkiler yapmıştır. Şöyle bir baktığımızda artık Turhal’ı kendilerine memleket kabul etmiş, ülkemizin kuzeyinden güneyinden doğusundan batısından her bölgesinden gelen hemşerilerimiz güzel bir toplumsal mozaik oluşturmuşlardır. Millet olarak gruplaşmadan uzak, birlik ve beraberlik ortamı içinde yaşamamız gerekiyor. Güçlü bir ülke ve millet olabilmemizin yolu bundan geçiyor. Göreve geldiğimiz günden beri bizimde her zaman önceliğimiz Turhal’da birlik ve beraberlik ortamına, huzur ortamına katkı sağlamak oldu. Hemşerilerimizin de desteğiyle bunu başardığımıza inanıyor, bu güzel gecenin hayırlı olması diliyorum dedi.

Konuşmaların ardından Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü ve Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ile gecenin düzenlenmesine katkıları bulunan konuklara Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. Turhal Dadaşlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Bedir ayrıca Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen’e üzerinde ismi yazılı Oltu Taşından bir tesbih hediye etti. Plaket töreninin ardından geceye katılanlar gönüllerince eğlendiler.

turhal2.20111004093830.jpg

turhal3.20111004093856.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar