Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turhal Belediyesi tarafından Büyük Proje diye adlandırılan Belediye Sosyal Tesisi ve Kule’nin inşaat çalışmaları başladı

20 Aralık 2011 Salı 20:54
İnşaat çalışmalarının başlaması dolayısıyla alanda incelemelerde bulunan Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Ayrıca Başkan Gözen Kule kısmının yapılacağı zemine Jet Ground sistemiyle uygulanacak olan kazık çakılması işlemi için düğmeye basarak inşaat startını verdi.

Turhal Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve Büyük Proje diye adlandırılan Belediye Sosyal Tesisi ve Kule’nin inşaat çalışmaları başladı. İnşaat çalışmalarının başlaması dolayısıyla alanda incelemelerde bulunan Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Ayrıca Başkan Gözen Kule kısmının yapılacağı zemine Jet Ground sistemiyle uygulanacak olan kazık çakılması işlemi için düğmeye basarak inşaat startını verdi.  

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, çalışmaların durduğu şeklinde iddialarının olduğunu ve bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Gözen yapımı devam eden tesisin tamamlandığında Turhal’ın prestijine prestij katacağını vurguladı. Basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen şunları söyledi.
‘Son günlerde halk arasında ‘Kule inşaatı durdu’’  şeklinde söylendiler vardı, bunun böyle olmadığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini görüyoruz. Biz Turhal halkına bir şey söylemişsek, bir söz vermişsek her zaman arkasındayız. Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra halkımıza söz verdiğimiz için tüm sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Bu projemizin hazırlıkları 5–6 aylık süre zarfında yapıldı ve projemizi üstlenen yüklenici firma çalışmalarına başladı. Gördüğünüz gibi temel kazıları tamamlandı, özel ekipmanlarla Jet Ground sistemiyle beton kazık sistemi uygulanarak zemine 49 adet kazık çakılacak. Bu kazıkların her birinin derinliği 18 metre, çapı ise 80 santimetre olacak. Böylelikle sosyal tesisimizi ve kulemizi depreme dayanıklı bir temel sistemiyle inşa edeceğiz. Bildiğiniz gibi her ne kadar bölgemiz zemini sağlam bir bölge olmasa bile kullanılan temel tekniğiyle ve inşa metoduyla depreme dayanıklı bir şekilde inşa edilecek.
Ben çalışmalarına devam eden yüklenici firma yetkililerine kazasız belasız bir şekilde çalışmalarını tamamlayarak tesisimizi teslim etmelerini diliyorum. Sosyal tesisimiz ve kulemiz tamamlandığında ilçemizin prestijini arttıracağını, büyük ilgi göreceğini biliyoruz. İki düğün salonu, kafeteryası, alışveriş merkezi ve 65 metre yükseklikte üst tarafı dönen, bir saatte çevresi etrafında bir tur atacak olan kulesiyle tesisimiz Turhalımıza güzel bir hava katacaktır. Bu tesisimizin memleketimize, ilçemize, hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sözlerimin başında değindiğim üzere vatandaşlarımıza ne söz vermişsek bu güne kadar yerine getirdiğimiz gibi bundan sonra da yerine getireceğimizin bilinmesini istiyorum diye konuştu.
İnşaat sahasında incelemelerde bulunan ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen daha sonra kazık temel yapımında kullanılan iş makinesinin başına geçerek çalışmaları başlattı.

turhal2.20111220205706.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar