Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turhal Belediyesi tarafından Boyacılar Mahallesi Kışla Mevkiinde yapımı süren şehir mezarlığında çalışmalar hızla devam ediyor.

11 Ocak 2012 Çarşamba 23:51
Turhal Belediyesi tarafından Boyacılar Mahallesi Kışla Mevkiinde yapımı süren şehir mezarlığında çalışmalar hızla devam ediyor. İlke etapta yapılan 2000 mezar yerinin yapımının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Mezarlık alanına Akasya ve Selvi fidanları dikiliyor.

Turhal Belediyesi tarafından Boyacılar Mahallesi Kışla Mevkiinde yapımı süren şehir mezarlığında çalışmalar hızla devam ediyor. İlke etapta yapılan 2000 mezar yerinin yapımının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Mezarlık alanına Akasya ve Selvi fidanları dikiliyor. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen şunları söyledi.
 
Şu an itibariyle mezarlık alanında ada, parsel ve yol çalışmaları tamamlandı. Şu anda mezarlık alanında ağaçlandırma çalışmalarımız devam diyor. Ardından mezarlık hizmet binamızın yapımı başlayacak. Bu çalışmaları tamamlayarak bahar ayları ile birlikte şehir mezarlığına cenaze defin işlemlerine başlayacağız.

Bundan sonra cenazelerimizi daha sistemli, daha planlı ve daha düzenli bir şekilde buraya defnedebileceğiz. Bildiğiniz gibi şehir içerisinde kalan diğer mezarlıklarda adeta üst üste defin yapılmakta. Çalışmalarımızı yürüttüğümüz bu bölgede yeni sistemle birlikte  hem cenazelerimize hem de halkımıza saygıdan dolayı ciddi mezarlık uygulamasını başlatacağız. Bu alanda ayrıca aile mezarlığı da olacak. Aile mezarlığından almak isteyenlere ada ve parsellerde yer verilecek. Yine burada bir de şehit mezarlığı uygulaması yapacağız. 100 dönümü geçen bir alan içerisinde yapılacak olan şehir mezarlığımızda ilk etapta 2000 mezarlık yeri hazırlandı. Fakat buraların yeterli olmadığı zaman bu alan içerisinde yeni mezarlık alanları da oluşturulabilecek. Bu vesile ile halkımıza daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam diliyorum dedi.

turhal2.20120111235600.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar