Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor temalı parkta sona yaklaşıldı

29 Aralık 2014 Pazartesi 22:10
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "İnşaatın tamamlanmasının ardından mahallemiz çok güzel bir yaşam alanına kavuşacaktır. Sürekli olarak şehrimizi geliştirme ve güzelleştirme gayreti içindeyiz" dedi.

Trabzon’da 5 bin 653 metrekarelik alanda yapılan ilk spor temalı park ile şehre ayrı bir yaşam alanı kazandırılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Üniversite Mahallesi'nde yaptırılan spor temalı parkta çalışmalar süratle devam ediyor. 5 bin 653 metrekare alanda inşa edilen park tamamlandığında vatandaşlar dinlenme ve spor yapabilme imkanına kavuşacak. Yaklaşık 4 milyon TL'ye mal olacak parkın 2015 yılının ilk yarısına kadar tamamlanması planlanıyor.

Üniversite Mahallesi'nde önemli bir eksikliği giderecek olan spor temalı park Trabzon'da bir ilk olma özeliği taşıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Çevre Fonu'ndan sağlanan destekle yapılmakta olan Spor Temalı Park'ın içerisinde çocuk oyun alanı, koşu pisti, spor alanları, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı otopark, kapalı spor salonu (kapalı spor salonunun içerisinde iki adet jimnastik salonu ve bir adet squash salonu) piknik alanı ve kafeterya bulunuyor.

Spor Temalı Park'ın önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "İnşaatın tamamlanmasının ardından mahallemiz çok güzel bir yaşam alanına kavuşacaktır. Spor temalı parkımız hem büyüklüğü hem maliyeti hem de vatandaşlarımıza sunacağı olanaklar açısından dev bir yatırımdır. Sürekli olarak şehrimizi geliştirme ve güzelleştirme gayreti içindeyiz" dedi.

trabzon2.20141229223717.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu