Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon Belediyesi, Türkiye'nin ender plentlerinden biri olacak olan ve saatte 240 ton asfalt üretebilen yeni bir tesisine sahip oluyor

21 Ağustos 2011 Pazar 22:17
Büyükşehir Belediyesi olması yolunda ilerleyen Trabzon Belediyesi yatırımlarını buna göre şekillendiriyor. Trabzon Belediyesi, Türkiye'nin ender plentlerinden biri olacak olan ve saatte 240 ton asfalt üretebilen yeni bir tesisine sahip oluyor.

Büyükşehir Belediyesi olması yolunda ilerleyen Trabzon Belediyesi yatırımlarını buna göre şekillendiriyor. Trabzon Belediyesi, Türkiye'nin ender plentlerinden biri olacak olan ve saatte 240 ton asfalt üretebilen yeni bir tesisine sahip oluyor. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye başkan yardımcıları ve daire amirlerinin katıldığı sade bir törenle asfalt plentinin temeli atıldı. 90 günde kurulumu tamamlanacak olan asfalt plenti ile Trabzon'da asfaltlanmamış yol bırakılmaması hedefleniyor. Yeni asfalt plentinin kurulmasından sonra mevcut asfalt plenti yine çalışmaya devam edecek.

Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade ederek, "Trabzon'umuz inşallah büyükşehir belediyesi olacaktır. Büyükşehir belediyesine de şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak tesisler gerekmektedir. Biz saatte 240 ton kapasiteli çok modern bir asfalt plentinin 20 bin metrekarelik arsa üzerinde kurulmasının başlangıcını yapıyoruz. 90 gün gibi bir zaman sonrasında bu işlem bitirilmiş ve makineler kurulmuş olur. Böylelikle Trabzon'un tüm sokakları asfaltlandığı gibi çevre belediyelerimize, büyükşehir olduktan sonrada tüm ilimize daha iyi hizmet verme fırsatını bulacağız. Trabzon halkının bize verdiği güçle yeni asfalt plentinin kurulmasından mutluluk duyuyoruz. Trabzon çok daha iyilerine layık bir şehirdir" dedi.

Daha sonra kurban kesilerek asfalt plentinin temeli atıldı.

trabzon2.20110821222308.jpg

trabzon3.20110821222321.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar