Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında yürütülen proje için Karatay Belediyesi ve İŞKUR protokol imzaları atıldı

01 Mart 2012 Perşembe 20:32
İŞKUR İl Müdürlüğü binasında İl Müdürü Tahsin Güven ile bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye bünyesinde yararlı işlerde görevlendirilecek 30 kişi için protokol imzaladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü binasında İl Müdürü Tahsin Güven ile bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye bünyesinde yararlı işlerde görevlendirilecek 30 kişi için protokol imzaladı.      

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Tahsin Güven, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde işsizliği belli bir seviyeye çekmek amacıyla Toplum Yararına Çalışma Programları uyguladıklarını dile getirerek, bu ve diğer eğitim programları ile ilgili olarak belli miktarlarda ödenek tahsis edildiğini söyledi. Konya’da merkez başta olmak üzere ilçe ve belde belediyelerden çok sayıda başvuru olduğunu kaydetti. Bütçe imkanları çerçevesinde gelen başvuruları değerlendirmeye tabi tuttuklarını ifade eden Güven, toplam 151 projede 1620 kişiyi istihdam ettiklerini belirterek bu projelerin imzalanmaya başladığını söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında bir proje ile başvurduklarını ve 4 aylık çalışma süresi için Karatay Belediyesi’ne 30 kişinin istihdam edileceğini söyledi. Yerel yönetimler ve merkezi yönetimin birlikte hareket ederek yereldeki çalışmaların canlandırılması noktasında omuz omuza verdiğini ifade eden Hançerli, protokolü imzalanan proje kapsamında 4 aylık süreyle çalışacak kişilerin belediyenin çeşitli hizmetlerinde görevlendirileceğini belirtti.  Katkılarından dolayı İŞKUR İl Müdürlüğüne teşekkür eden Başkan Hançerli, bu tür ortak çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında yürütülen proje için karşılıklı olarak protokol imzaları atıldı.

Ayrıca belediye yetkililerince verilen bilgiye göre 5 Mart Pazartesi başlayacak olan ve Mart ayı sonuna dek sürecek müracaatların Karatay Belediyesi Hizmet Masasına yapılabileceği ifade edildi. Müracaatlar sonunda 1 Nisan itibariyle 4 ay süreyle işe başlayacak 30 kişi noter huzurunda kura ile belirlenecek.

karatay2.20120301203441.jpg

karatay3.20120301203452.jpg

karatay4.20120301203505.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar