Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TDBB tarafından destek verilen IWES - 3. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi düzenlenen açılış programı ile start aldı

02 Kasım 2011 Çarşamba 22:52
IWES - 3. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi düzenlenen açılış programı ile start aldı. TDBB tarafından destek verilen etkinlik WOW Convention Center’de yapıldı.

IWES - 3. Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi düzenlenen açılış programı ile start aldı. TDBB tarafından destek verilen etkinlik WOW Convention Center’de yapıldı. Etkinliğe TDBB Kurucu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Kurul Üyesi Fatih Dönmez, 23. Dönem Rize Milletvekili Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu, TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Naciye Kapukırakan gibi ismler katıldı.  Sempozyumda katılımcı desteği de veren TDBB değişik ülkelerden belediye yetkililerini  ülkemize getirdi.  Bu kapsamda  Kosova Gjakava Belediye Başkanı Pal Lekaj, Kırgız Cumhuriyeti Bişkek Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan Yardımcısı Nurlan Kasymov, Lübnan-Trablus Belediyesi Meclis Üyesi Dr.Muhammed Chamsın TDBB davetlisi olarak sempozyuma katıldı.

TDBB’YE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Program açılış kurdelesinin temsili olarak kesilmesi ile başladı. Açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikte destek sağlayan kurum ve kuruluşlara şükran plaketi sunuldu. TDBB adına plaketi Mustafa Başkurt aldı. Başkurt plaketi TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya'nın ellerinden aldı. Sergi alanının gezilmesiyle süren etkinlik sempozyum ilk oturumu ile devam etti.  Erol Kaya’nın oturum panel başkanlığı yaptığı oturumda “Şehirleşme ve Atık Yönetimi” ele alındı. Oturuma Kocaeli Belediye Başkan Vekili Mehmet Zekeriya Özak, Kosova Gjakava Belediye Başkanı Pal Lekaj, Kırgız Cumhuriyeti Bişkek Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan Yardımcısı Nurlan Kasymov, Lübnan-Trablus Belediyesi Meclis Üyesi Dr.Muhammed Chamsın, Kuş-Atak Belediyeler Birliği Başkanı, Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün katıldı. Oturum soru cevap ile son buldu. 2 gün sürecek sempozyum bugün yapılacak oturumlar ile son bulacak.

tdbb2.20111102225844.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar