Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarihi Kentler Birliği Denizli Belediyesinin ev sahipliğinde toplandı

16 Mart 2012 Cuma 11:38
Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenli aralıklarla gerçekleştirilen söz konusu seminerler dizisi, birlik üyelerini, kentleriyle ilgili üstlendikleri sorumluluklar ve gerçekleştirdikleri uygulamalar konusunda donanımlı kılmayı amaçlamakta. Bu kapsamda 2012 yılının ilk semineri Denizli’de gerçekleştiriliyor.

Tarihi Kentler Birliği Denizli Belediyesinin ev sahipliğinde toplanıyor. Toplantı kapsamında yapılacak olan “Yerel Yönetimler Arkeolojik Mirasına Sahip Çıkıyor” oturumunda Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram’da bir sunum yapacak.

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenli aralıklarla gerçekleştirilen söz konusu seminerler dizisi, birlik üyelerini, kentleriyle ilgili üstlendikleri sorumluluklar ve gerçekleştirdikleri uygulamalar konusunda donanımlı kılmayı amaçlamakta. Bu kapsamda 2012 yılının ilk semineri 16-17 Mart tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştiriliyor. “Yerel Yönetimler Arkeolojik Mirasına Sahip Çıkıyor” başlığını taşıyan seminerde konuyla ilgili güncel örneklerin sunulmasının ardından da uzmanlar eşliğinde Denizli Belediyesi’nin yaptığı koruma çalışmalarının gözlemleneceği inceleme gezisi gerçekleştirilecek.

Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram’da seminerde 1990’lı yıllarda Yalvaç Müzesiyle birlikte Pisidia Antiokheia antik kentinde yaptıkları çalışmaları içerir bir sunum yapacak.

tkb1.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar