Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarihi Hisar bölgesinde çekimleri devam eden “İkizler firarda” filminin oyuncuları Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

09 Ocak 2012 Pazartesi 22:13
Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, çekimleri Hisar bölgesinde devam eden “İkizler Firarda” isimli filminde rol alan Sümer Tilmaç, Cengiz Küçükayvaz ve filmin yapımcısı Magic Necmi ile Sümbüllü Bahçe Konağı’nda buluştu.

DOĞAN ERTAN / Bursa
 
Osmangazi Belediyesi tarafından sürdürülen tarihi miras çalışmaları ile Bursa Dünyanın en büyük doğal film platoları arasındaki yerini alırken, film sektörünün Bursa’ya ilgisi de her geçen gün artıyor. Tarihi Hisar bölgesinde çekimleri devam eden “İkizler firarda” filminin oyuncuları Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Sümbüllü Bahçe Konağı’nda gerçekleşen buluşmada keyifli anlar yaşanırken, Başkan Dündar Osmangazi’nin ve Türkiye’nin tanıtımında önemli bir sektör olduğunu vurguladı. Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, çekimleri Hisar bölgesinde devam eden “İkizler Firarda” isimli filminde rol alan Sümer Tilmaç, Cengiz Küçükayvaz ve filmin yapımcısı Magic Necmi ile Sümbüllü Bahçe Konağı’nda buluştu. Emektar oyuncu Sümer Tilmaç’la bir süre sohbet eden Başkan Dündar, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi film sektöründe de önemli atılımlar yaptığını söyledi.

Bursa’nın sinema ve diziler için eşsiz bir merkez olduğuna dikkati çeken Başkan Dündar, sektörün hızla Bursa’ya yöneldiğini söyledi. Daha sonra filmin yapımcısı Magic Necmi ve ünlü oyuncu Cengiz Küçükayvaz da sohbete katılırken yapımcı Magic Necmi, “Sayın Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyoruz. Onların yatırımları ve hizmetleri bu filmlerin çekilmesinde en önemli paya sahip. Batıda film çekmek için milyon dolarlar harcanarak çekim alanları oluşturuluyor. Oysa Bursa doğal bir film platosu adeta. Biz doğal haliyle çekiyoruz. Yeniden bir plato inşa etmiyoruz” dedi. Sümbüllü Bahçe Konağı’nı da şaheser olarak nitelendiren konuk sanatçılar, Başkan Dündar’a teşekkür etti ve Osmangazililerin böyle bir başkana sahip olmakla çok şanslı olduklarını dile getirdiler.

Ziyaretin sonunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, konuk sanatçılara Sümbüllü Bahçe Konağı’nı gezdirdi.

osmangazi2.jpg

osmangazi3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar