Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanbeyli’nin trafik sıkıntısına çözüm olacak Mecidiye Köprülü Kavşağı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

22 Eylül 2011 Perşembe 15:35
Haziran ayında başlayan çalışmalar, beklenenden hızlı ilerliyor. Kısa süre içinde hizmete açılması planlanan Mecidiye Köprülü Kavşağı inşaatı için, ekipler hız kesmeden çalışıyor. 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, bir alt ve bir üst geçitten oluşan köprülü kavşağın, köprü ayakları bitmek üzere.

Sultanbeyli’nin hızla artan nüfusunun getirdiği trafik yoğunluğuna cevap veremeyen, günün her saatinde yoğunluğuyla vatandaşa adeta çile çektiren Sultanbeyli Mecidiye Kavşağı için, TEM otoyolu bağlantı yolu gibi büyük bir projenin tamamlanmasının hemen ardından çalışmalar başlamıştı.

Haziran ayında başlayan çalışmalar, beklenenden hızlı ilerliyor. Kısa süre içinde hizmete açılması planlanan Mecidiye Köprülü Kavşağı inşaatı için, ekipler hız kesmeden çalışıyor. 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, bir alt ve bir üst geçitten oluşan köprülü kavşağın, köprü ayakları bitmek üzere. Bağlantı yollarındaki hazırlık ise devam ediyor.

Ekiplerin bu kadar hızlı ilerlemesindeki amaç ise, projeyi yılbaşına kadar tamamlamak ve bu trafik çilesine bir an önce son vermek…

Projenin detayları

9 milyon TL maliyeti olan, kavşak trafiğini rahatlatmak adına geliştirilen proje, üç aşamadan oluşuyor. Önce batı istikametinde, kuzey ve güney yan yolları birbirine bağlayacak olan taşıt alt geçidi yapılacak. Ardından doğu istikametinde, yine yan yolları birbirine bağlayan taşıt üst geçidi tamamlanacak. Son aşamada ise yan yollar, TEM otoyoluna doğru kaydırılarak köprünün altından geçirilecek.

Günün her saatinde trafik çilesi yaşatan kavşak, eski yoğunluğundan kurtulacak ve tüm Sultanbeyli ulaşımını etkileyen trafik sıkıntısı sona erecek.

sultanbeyli2.20110922153808.jpg

sultanbeyli3.20110922153830.jpg

sultanbeyli4.20110922153848.jpg

sultanbeyli5.20110922153910.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar