Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği, depremzedelere ulaştırmak için toplanan yardım malzemelerini yarın 6 tır ile yola çıkarıyor

24 Ekim 2011 Pazartesi 21:14
İstanbul’da bulunan 12 CHP’li Belediyenin oluşturduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği, Van'da depremzedelere ulaştırmak için toplanan yardım malzemelerini yarın 6 tır ile yola çıkarıyor.

Van’da meydana gelen depremin hemen ardından Depremzedelere Yardım Kampanyası başlatan 12 CHP’li belediye, iki gün boyunca vatandaşların katkılarıyla oluşturulan yardım kolililerini Salı günü düzenlenecek basın toplantısının ardından yola çıkarıyor. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği İstanbullu 12 CHP’li Belediye olan Kadıköy, Kartal, Beşiktaş, Avcılar, Sarıyer, Adalar, Ataşehir, Maltepe, Büyükçekmece, Bakırköy, Silivri, Çatalca Belediyelerinden oluşuyor. Her Belediye kendi bölgesinde topladığı yardım malzemelerini, 25 Ekim Salı günü saat 14.00 de kargo şirketleri aracılığıyla Kadıköy Belediyesi’nden hareket ederek depremzedelere ulaştıracak.

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk,  Kızılay’ın belirlediği su, ilaç, serum, hijyenik malzeme, mama, çocuk bezi, her türlü kuru gıda, kışlık giysi, battaniye ve yorgan gibi malzemelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Yardım etmek isteyen vatandaşlar belediyemizin 0216 542 50 55 nolu telefonu ile 444 55 22 nolu Çağrı Merkezi’ni arayabilirler,

İRTİBAT: Arife AVCU 0532 303 97 66

Ataşehir’den Van’a 5 yardım tırı kalktı

Depremin vurduğu Van ve çevresine yardım yağıyor. Pazar günü belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinden oluşan “yardım ekibi” ile çalışmalara başlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, akşam saat 17.30’da gıda, giyecek, su ve sağlık malzemelerinden oluşan 5 TIR ile Van’da yakınları bulunan ve araç bulamadıkları için Van’a gidemeyen 30 vatandaş ile 10 yardım gönüllüsünü de Ataşehir Belediyesi’ne ait otobüsle deprem bölgesine gönderdi.

Başkan İlgezdi, Ataşehirlilerin kısa sürede deprem bölgesine gönderilmek üzere teslim ettikleri malzemeler için tüm Ataşehirlilere teşekkür ederken, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan gıda, sağlık, giysi, su gibi malzemelerin gönderilmesine devam edileceğini açıkladı

Şişli Belediyesi Van Depremi için Seferber Oldu

Depremin olduğu ilk saatten itibaren belediye tarafından başlayan yardım çağrısına Şişli halkı ve diğer ilçelerden inanılmaz geri dönüş oldu. Toplanan giyim, su, ilaç, hazır gıda gibi erzak ve yardımlar bölgedeki depremzede yurttaşlara gönderilmeye başladı. Şişli'den şu ana dek 22 tır Van'a doğru yola çıktı. Gün boyunca toplam 30 kamyonun bölgeye ulaşmış olması hedefleniyor.

Sanat Dünyasından Depremzedelere Destek

Şişli Belediyesi'nin çalışmasına tiyatro dünyasından da birçok ünlü ve duyarlı isim destek veriyor. BKM oyuncularından Şahin Irmak, Gülhan Tekin, Aydan Taş, Bülent Emrah Parlak, Burcu Gönder ve Ezgi Mola, Şişli Belediyesi'nin oluşturduğu destek masasında Van'daki depremzedeler için yardım topluyorlar.

Sarıgül’den Nişantaşı Esnafına Çağrı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,Nişantaşı esnafına çağrıda bulunarak, Çarşamba günü yapacakları satışlarının kazançlarının bir kısmını, Van’daki depremzede yurttaşların yaralarını sarmak amacıyla bağışta bulunmalarını rica etti.

Van’daki Çocukların Eğitimini Şişli Belediyesi Karşılayacak

Sarıgül ayrıca Van’daki depremzede yurttaşların talep etmeleri halinde, ilköğretim çağındaki çocuklarını Şişli’de bir yıl boyunca okutacaklarını, konaklama ve eğitim masraflarının Şişli Belediyesi tarafından karşılanacağını belirtti.

sdbb2.jpg

sdbb3.jpg

sdbb4.jpg

sdbb5.jpg

sdbb6.jpg

sdbb7.jpg

sdbb8.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar