Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişlili öğrenciler, plastik içecek kapağı toplayarak engelli arkadaşlarına akülü tekerlekli sandalye aldılar.

22 Mart 2012 Perşembe 12:15
Şişli Belediyesi’nin öncülük ettiği “Bir kapakla yüreklere umut, geleceğe umut ol” geri dönüşüm kampanyası kapsamında Uğur Erkey İlköğretim Okulu öğrencileri, engelli arkadaşları için plastik içecek kapağı topladılar.

Şişlili öğrenciler, plastik içecek kapağı toplayarak engelli arkadaşlarına akülü tekerlekli sandalye aldılar.

Şişli Belediyesi’nin öncülük ettiği “Bir kapakla yüreklere umut, geleceğe umut ol” geri dönüşüm kampanyası kapsamında Uğur Erkey İlköğretim Okulu öğrencileri, engelli arkadaşları için plastik içecek kapağı topladılar. Topladıkları kapakları Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim eden öğrenciler, belediyenin vermiş olduğu akülü tekerlekli sandalye ile okullarındaki engelli arkadaşlarına umut oldular.

Uğur Erkey İlköğretim Okulu öğrencileri akülü sandalyeyi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile birlikte engelli arkadaşlarına hediye ettiler. Şişli Belediyesi, bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirliliğinin önlenmesinde büyük payı olan “Geri Dönüşüm”ün önemini vurgulamak ve bu bilinci aşılamak adına 2010 yılından bu yana bölgedeki okullarda öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimleri veriyor.

sisli2.20120322121808.jpg

sisli3.20120322121834.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar