Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli Belediyesi, Rauf Denktaş’ın adını ilçede yapılacak bir kültür merkezine veriyor

25 Ocak 2012 Çarşamba 20:19
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giderek Denktaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş’ı ziyaret eden Sarıgül burada yaptığı açıklamada, Rauf Denktaş’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giderek Denktaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş’ı ziyaret eden Sarıgül burada yaptığı açıklamada, Rauf Denktaş’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sarıgül “ Rauf Denktaş ömrünün her saatini Kıbrıs için yaşayan, fedakar bir Kıbrıslı, uluslararası ilişkilerde büyük bir diplomasi ustası ve inanılmaz bir müzakereciydi. Türk dünyası bu büyük kahramanı asla unutmayacak. Onun manevi varlığı, Kıbrıs davasının daima bekçisi olacaktır” dedi.

Sarıgül, Rauf Denktaş’ın adının Şişli’de yapılacak bir kültür merkezinde yaşatmak istediklerini belirterek, Denktaş ailesini 18 Şubat da ki temel atma törenine davet etti. Serdar Denktaş da davetten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “ Babamın adının İstanbul’da bir kültür merkezine verilecek olması beni çok duygulandırdı. Sayın Sarıgül’e nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum. Denktaş ailesiyle birlikte önümüzdeki ay İstanbul’a gelerek törene katılacağız” dedi. Sarıgül ve beraberindeki heyet daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı Sayın İrsen Küçük’ü makamında ziyaret etti. Sarıgül ve Küçük bir süre karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Mustafa Sarıgül, beraberinde eski Bakan Onur Kumbaracıbaşı ve Kocaeli eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte Rauf Denktaş’ın Cumhuriyet Parkında bulunan mezarına giderek çelenk koydu ve saygı duruşuna bulundu.   

sarigul3.20120125202337.jpg

sarigul2.20120125202354.jpg

sarigul4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar