Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli Belediyesi, 14-18 Aralık 2011 tarihleri arası Küçükçiftlik Parkı’nda “Yerli Malı Kermesi” düzenliyor.

14 Aralık 2011 Çarşamba 22:39
Şişli Belediyesi, 14-18 Aralık 2011 tarihleri arası Küçükçiftlik Parkı’nda “Yerli Malı Kermesi” düzenliyor. Çaba Derneği ve Türk Böbrek Vakfı’nın destek verdiği kermesin açılışı, çok sayıda ünlü ismin katılımıyla, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından yapıldı.

Şişli Belediyesi, yerli malı kullanımını teşvik etmek amacıyla, unutulmaya yüz tutmuş olan Yerli Malı Haftası’nı büyük bir kermesle kutluyor.

Şişli Belediyesi, 14-18 Aralık 2011 tarihleri arası Küçükçiftlik Parkı’nda “Yerli Malı Kermesi” düzenliyor.  Çaba Derneği ve Türk Böbrek Vakfı’nın destek verdiği kermesin açılışı, çok sayıda ünlü ismin katılımıyla, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından yapıldı.

Şişli Belediyesi’nin düzenlediği “Yerli Malı Kermesi”nde, Türkiye’nin 7 bölgesinde üretilen, tamamen yerli ürünlerden oluşan çok sayıda yiyecek sergileniyor ve satışa sunuluyor. Yerli malı kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen kermeste, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Çaba Derneği Onursal Başkanı ve Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Monik İpekel, Çaba Derneği Başkanı Özlem Cankurtaran, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Seval Ermiş’in yanısıra Filiz Akın, Cemil İpekçi, Behzat Uygur gibi isimler hazır bulundu.

Mustafa Sarıgül yaptığı konuşmada, “Yıllardır unutulmaya yüz tutmuş Yerli Malı Haftası’nı hatırlatmak istedik. Bugün ülkemizde üretilen birçok ürün maalesef yurtdışından ithal ediliyor. Bu da ekonomimize büyük zarar veriyor. Yerli üretimi özendirmek ve ulusal ekonomiyi canlandırmak için tüm yurttaşlarımızı yerli malı kullanmaya çağırıyoruz. Bu kermesten elde edilen gelir, Van’da yaptıracağımız Öğretim Evi için kullanılacak” dedi.

Pelit Pastanesi, Atasay, Deco-Center, Doğan Optik, Darma Yayınları, Güral Porselen, Koleksiyon Mobilya, Polaris, Sek Süt, Hacıbekir Lokumları, İskender İskenderoğlu, Borsa Restoranları, Uludağ İçecek, Özdilek, Difaş, Tuvana Büyükçınar, Cem Botanik, Acıbadem Hastaneleri, Reina Su, Rani Organik, Kolaylar Manav gibi çok sayıda tanınmış firma kendi ürünleriyle Küçükçiftlik Parkı’na kurulan çadırda, stantlarıyla yer alıyorlar.

sisli2.20111214224330.jpg

sisli3.20111214224350.jpg

sisli4.20111214224412.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar