Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bölgedeki inşaat şantiyelerini gezerek inşaat işçilerinin kaldıkları yerleri denetledi

16 Mart 2012 Cuma 17:07
Geçtiğimiz pazar günü Esenyurt'ta meydana gelen ve 11 işçinin ölümüyle sonuçlanan yangın faciasının ardından Şişli Belediyesi, Şişli’deki şantiyelerde denetimi arttırdı. Sarıgül, işçilerin sorunlarını dinlerken, standartlara uygun olmayan yerlerde yaşam koşullarının düzeltilmesi için yetkilileri uyardı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bölgedeki inşaat şantiyelerini gezerek inşaat işçilerinin kaldıkları yerleri denetledi.

Geçtiğimiz pazar günü Esenyurt'ta meydana gelen ve 11 işçinin ölümüyle sonuçlanan yangın faciasının ardından Şişli Belediyesi, Şişli’deki şantiyelerde denetimi arttırdı. Zabıta ekipleriyle birlikte Şişli’deki inşaat alanlarını gezen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, inşaat işçilerinin barınma sıkıntılarına tanık oldu. Sarıgül, işçilerin sorunlarını dinlerken, standartlara uygun olmayan yerlerde yaşam koşullarının düzeltilmesi için yetkilileri uyardı.

Mal sahiplerine 3 gün izin veren Mustafa Sarıgül, denetimlerin artarak süreceğini ve standartlara uymayanlara maddi yaptırımlar uygulanacağını söyledi. Sarıgül, sorunlarını dinlediği işçilere de gerekli düzenlemeleri yapacakları sözünü verdi.

Sarıgül, bölgedeki 50 şantiyede denetim yaptıklarını vurgulayarak, "Esenyurt'ta yaşanan olay hepimize ders niteliğindedir. Denetimlerimizi artıracağız. Burada gözlemlediğimiz kadarıyla, ısınma odun sobaları ile de yapılıyor. Allah korusun bir sigara külü bile yangın çıkmasına yol açabilir. Ekmek parası için evlerini ailelerini terk edip buralara gelen işçilerimize sahip çıkmak görevimiz. İşçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili gerekli tüm yaptırımları uygulayacağız" dedi.

sisli2.20120316171249.jpg

sisli3.20120316171314.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar