Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’a bağlı Boyabat İlçesi ‘nden Ankara’ya gelerek yer ,yurt edinen Boyabat’lılar Birlik ve Beraberlik gecesi düzenledi

24 Ocak 2011 Pazartesi 01:31
Ankara Boyabatlılar (BOYDER) Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği’nin Dayanışma Gecesine, Sinop Valisi Dr.Ahmet Cengiz , Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş , Prof .Dr. Celal Er ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlarından Cemil Erkan ‘ın yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

Beril ÇUHADAROĞLU/ANKARA

Sinop’a bağlı Boyabat İlçesi ‘nden Ankara’ya gelerek yer ,yurt edinen Boyabat’lılar Birlik ve Beraberlik gecesi düzenledi.
Yaklaşık 900 üyesi bulunan ve Ankara genelinde 60 bin Boyabat’lının yaşadığı bildirilen bu gecede gelen konuklar Boyabat özlemini dile getirdi.
Ankara Boyabatlılar (BOYDER) Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği’nin Dayanışma Gecesine, Sinop Valisi Dr.Ahmet Cengiz , Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş , Prof .Dr. Celal Er ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlarından Cemil Erkan ‘ın yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.
Düzenlenen bu özel gecede kendisine mikrofon uzatılan Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş Boyabat’lıların “ Gitti de Ankara’da sahne aldı” diyeceklerini bile bile çıktığını söylediği sahnede “Gurbette ilgili özlem ve hasretlik duygularını en güzel ifade edeceğini söylediği bir uzun hava okumak istiyorum “ diyerek Gayri Dayanamam Ben bu Hasrete , ya beni de götür ya sende gitme‘yi söyledi.
Boyabat’lılar Derneğinin Yönetim Kurulu Üyelerinin tanıtıldığı bölümde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Süleyman Aşçı “Başkan olduktan sonra üyelerimizi bir araya getirmek, Dernek Üyelerimize çam sakızı, çoban armağanı hediyeler vermek ve onları bir araya getirerek birlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla böyle bir gece düzenledik” dedi.
Zambak Konferans ve Düğün salonunda bir araya gelen Boyabat’lılar Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri Dernek adına bir mülk satın almak istediklerini bunun içinde gerek üye kartına gerekse bağış kartına ilgi gösterilmesini istedi.
Özürlüler için Tekerlekli Sandalye ve Havalı Hasta yatağına ihtiyacı olan varsa ona yardımcı olunacağının da açıklandığı bu geceye ilgi büyük oldu.
Daha sonra yapılan Protokol Konuşmaları sırasında açıklama yapan Sinop Valisi Dr Ahmet Cengiz daha henüz iki haftalık Valisi olduğu Sinop’un ilçesi Boyabat’lılara seslenirken gurbete geldikleri Ankara’da yaşamanın kıymetinin iyi bilinmesi gerektiğini , Boyabat’lıların gurbetlik acısını çocukları iyi okullarda okutarak aşılabileceğini söyledi.
Daha sonra Boyabat’lılara yerel sanatçıların müzik ziyafetlerinden ve ikramlardan sonra hediyeler verilerek gece tamamlandı..

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar