Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şikayet üzerine çöp ev temizlemeye giden Yenimahalle Belediyesi ekipleri 250 bin lira değerinde altın buldu

06 Nisan 2012 Cuma 12:02
Şikayet üzerine çöp ev temizlemeye giden Yenimahalle Belediyesi ekipleri bir sandık içinde 250 bin lira değerinde altın bulunca şaşkınlıklarını gizleyemediler.Altınlar,çocuğu olmayan Alzheimer hastası olan G.B’nin tek varisi olan yeğenine teslim edildi.

Şikayet üzerine çöp ev temizlemeye giden Yenimahalle Belediyesi ekipleri’ne altın sürprizi. Varlık Mahallesi Yıldızeli Sokak’ta oturan 76 yaşındaki emekli bankacı G.B’nin evine yeğeninin şikayeti üzerine gelen ve evi temizlemeye başlayan ekipler, bir sandık içinde 250 bin lira değerinde altın bulunca  şaşkınlıklarını gizleyemediler.Altınlar,çocuğu olmayan Alzheimer hastası olan G.B’nin tek varisi olan yeğenine teslim edildi. Halasının 10 yıldır çöp biriktirdiğini söyleyen yeğeni, altınlardan haberi olmadığını belirterek G.B’yi huzurevine yatırdığını söyledi. Ev mahkeme kararıyla 5 saatlik bir çalışma sonucu temizlendi.

Çöpler camlardan çıkarıldı

Tüm odaların tavana kadar kağıt, su şişesi ve atık madde dolu olduğu görülürken yoğunluktan dolayı üç kamyon çöp, camlardan çıkarıldı. Evde bulunan çöp ve atık maddeyi alan belediye ekipleri, binayı ilaçlayarak dezenfekte etti. Çöp evlerin bölgeye büyük tehlike saçtığını belirten Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri,bazı çöp evlerde kıymetli eşya da bulduklarını söyledi. Kıymetli eşyaların polis ekiplerine veya polis nezaretinde varislerine teslim ettiklerini kaydeden yetkililer, son zamanlarda çöp ev şikayetlerinde artış olduğuna da dikkat çektiler.

copev2.jpg

copev3.jpg

copev4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar