Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ AKOS hakkında bilgi almak için CeBIT Bilişim Fuarı’na katıldı

12 Ekim 2011 Çarşamba 00:15
Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, vatandaş ile belediye arasındaki bürokratik işlemleri azaltacak Akıllı Kentler Otomasyon Sistemleri (AKOS) hakkında bilgi almak için CeBIT Bilişim Fuarı’na katıldı.

Şereflikoçhisar Belediyesi, hizmet standardını yükseltmek için çalışmalarında hız kesmiyor. Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, vatandaş ile belediye arasındaki bürokratik işlemleri azaltacak Akıllı Kentler Otomasyon Sistemleri (AKOS) hakkında bilgi almak için CeBIT Bilişim Fuarı’na katıldı. Başkana Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetinkaya da eşlik etti.

AKOS İLE DAHA HIZLI HİZMET

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen, Avrasya'nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia fuarına katılan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Altuğ,  AKOS uygulamaları devi SAMPAS yetilileriyle bir araya gelerek, sistem hakkında bilgi aldı. Altuğ, SAMPAS yetkililerini vatandaşa daha hızlı hizmet vermeye olanak sağlayan sistem hakkında sunum yapmaları için Şereflikoçhisar’a davet etti. Başkan Altuğ, sistemi kullanan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile de görüşerek uygulama hakkında fikir alışverişinde bulundu.

DÜNYA STANDARTLARINDA

Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan Akıllı Kentler Otomosyon Sistemi ile belediye başkanına ulaşmak artık daha kolay olacak ve belediyede yapılan işlemlerde ciddi zaman ve işgücü tasarrufu sağlanacak. Belediyede yürütülen bütün sistemler başkan tarafından eş zamanlı olarak denetlenebilecek. Dünya standındaki sistemin Türkiye ile birlikte eşzamanlı olarak Şereflikoçhisar belediyesinde de kullanılması hedefleniyor.

SON TEKNOLOJİLER TANITILDI

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ’un katılımıyla renk verdiği fuar 4 gün boyunca 121.349 ziyaretçiyi ağırladı. 17 ülkeden 8 fuar katılımcısı olan fuarda belediye ve Akıllı Kentler Otomasyon Sistemlerinin de son teknolojileri tanıtıldı. 4 gün boyunca bilişim sektörünün kalbinin attığı CeBIT Bilişim Eurasia'ya, 1078 firma katılarak ürün ve hizmetlerini sergiledi.

altug2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar