Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Altuğ, "ben iş istiyorum, çalışmak istiyorum diyen herkes belediyeye gelsin" dedi

18 Ekim 2011 Salı 22:48
Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ Salı günü makam odasında oda başkanları ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, daha önceden belirledikleri ve şuan için son görüşmeleri yaparak basın huzurunda 5 istihdam sahası hakkında bilgi verdi. Öte yandan Belediye Başkanı Altuğ, ben iş istiyorum, çalışmak istiyorum diyen herkes belediyeye gelsin dedi.

İlçe Oda Başkanları ile birlikte makam odasında basın açıklaması yapan Başkan Altuğ son şeklini verdikleri 5 ana başlık adı altındaki istihdam alanlarını açıkladı. Başkan Altuğ vermiş olduğu demeçte şunları söyledi “Biliyorsunuz ki Şereflikoçhisar’da var olan tuz işletmelerinin yanı sıra yeni işletmeler açıldı. Şereflikoçhisar ın Tuz ticaretinin önünü açmak için ne yapabiliriz, devletten ve hükümetimizin bize vereceği destekler ne olabilir diye masaya yatırdık ve son defa oda başkanlarımız ile masaya oturduk. TOBB başkanımız Faik Yavuz’da destek vereceğini ve her birlikte yanımızda olacağını söyledi. kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Şereflikoçhisar ın Kalkınmasının 5 Ana Kuralı”

    Başkan Altuğ sektörel bazda düşündükleri 5 ayrı başlık altında toplanan istihdam alanlarını şöyle sıraladı.

1-Tuz, tuz ürünleri, ihracat, imalat ve her türlü üretim ve teşvik

2-Doğayı koruyarak kullanma metodu izlenerek, otel, tuz mağaraları, Türk hamamı, hediyelik eşya, kafeterya, retorant, gerçek anlamda tuz müzesi, güneşin batımı seyir yeri, flamingo kuşlarını izleyebilmek için dürbünlü kuleler, ahşaptan iskeleler, freze ile turistlere gösteri, TÜRSAB ve buna bağlı sivil toplum örgütlerinin katkıları ile 500 kişilik istihdam alanları.

3-Hirfanlı barajı bölgesini turizme kazandırmak,

4-Hayvancılıkta teşviklerden yararlanarak, büyük ve küçük baş hayvancılığı yaygınlaştırmak dış ülkeler ile rekabet edebilmek. İlçeye tekstil firmalarını getirip çalışmalarını sağlamak.

5-En kaliteli alçı yataklarına sahip olan ilçemizdeki alçıyı pazarlayabilmek, alçı firmaları ile yapılan görüşmelerde, teşviklerden yararlanamama durumunu çözmek ve doğalgaz sorununu Başbakan, Başbakan yardımcısı ve Bakan Ali Babacan ile görüşülerek sorunu aşmak.

“Ben İş İstiyorum, Çalışmak İstiyorum Diyen Belediyeye Gelsin”

Başkan Altuğ sıralamış olduğu 5 ana başlık altındaki istihdam alanlarının oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, ben iş istiyorum, çalışmak istiyorum diyen bayan, erkek Belediyeye gelsin tuz fabrikalarında çalışsın diyen Altuğ “Fabrika kurmak isteyen 2-3 iş adamı ile görüşmelerimiz devam ediyor” dedi. Fondan, yeşil karttan ve Belediyemiz Hayır Çarşısından yararlanan işsileri tespit ederek iş teklifi götüreceğiz. 2 defa bu kişilere iş teklifi götürdüğümüz halde çalışmayan kişilere de yardım verilmeyecek dedi. Yapılan açıklamanın sona ermesi ile birlikte toplantı sona erdi.

seref2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar