Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehir Hatları İşletmesi Hacivat-Karagöz orta oyununu canlı heykel performansı ile vapur yolcularıyla buluşturuyor

04 Ağustos 2012 Cumartesi 01:40
İstanbul Üniversitesi Pantomim Bölümü mezunları, Ramazan ayının eğlence figürlerini Şehir Hatları vapuruna taşıyor. Geleneksel perde oyunumuz Karagöz-Hacivat ve diğer geleneksel karakterleri ‘Canlı Heykel’ performansı ile vapurda sergileyecek.

Şehrin kültür-sanat yaşamına verdiği desteği, vapur ve iskelelerinde gerçekleştirdiği etkinliklerle sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları, ilginç bir performansa daha ev sahipliği yapacak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı mezunlarının oluşturduğu MimDepo performans topluluğu geleneksel kültürün en önemli ögelerinden Hacivat-Karagöz orta oyununu canlı heykel performansı ile vapur yolcularıyla buluşturuyor.

7 Ağustos Salı günü Eminöün-Kadıköy hattında sergilenecek gösteri ile Ramazan gecelerinin eğlencesi Karagöz-Hacivat, Semazen, Çelebi-Zenne, Ramazan Davulcusu vapur yolcularına eşlik edecek. Gösteri de geleneksel kostüm ve makyajları içerisindeki ‘canlı heykellere’ 3-4 kişilik pantomim sanatçısı figürleriyle renk katacak. Pantomim sanatçıları doğaçlama yöntemiyle vapur yolcularını karşılayarak gösteriye interaktif olarak katılacak.

Proje danışmanı Hatice Sönmez’in sanat yönetmeliğinde düzenlenecek gösteri ile geleneksel sanatımızın öne çıkan ögelerinin ‘sanatsal beden performansı’ ile farklı bir bakış açısıyla sunulması hedefleniyor.

Gösterinin gün, saat ve hatları;
07 Ağustos Salı          18.10 / Eminönü - Kadıköy Vapuru

                                   18.40 / Kadıköy – Eminönü Vapuru

sehirhatlari2.20120804014604.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar