Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saraybosna Belediye Başkanı Aynacic Amasya Belediyesi’ni ziyaret etti

21 Temmuz 2017 Cuma 22:46
Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nejat Aynacic , Başkan Yardımcısı Mustafa Rudo ve Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i makamında ziyaret ettiler.

Amasya Belediyesi’ni ziyaret eden Saraybosna Belediye Başkanı Nejat Aynacic ;“ Türk Devleti ne kadar güçlenirse Bosna ve Bosna'nın insanı da o kadar kendisini garantide ve güvende hissedecektir. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmemizin çok büyük fayda getireceğine inanıyorum. Bu tür ziyaretler ve görüşmelerle Türkiye ile Bosna arasındaki kültürel, tarihsel, ekonomik ve finansal ilişkilerin daha çok gelişeceğine inanıyorum. Misafirperverliğiniz için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Nazik ziyaretlerinden ötürü misafirlerine teşekkür eden ve iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yapan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, “Ülkeler zaten gereken sevgiyi, muhabbeti ve bağlılığı kurmuş, bize düşen de belediyeler arasındaki kardeşliği kurmaktır. Bize en yakın kardeş ülkenin ziyareti, bizleri gururlandırdı. Böyle bir ülkenin misafirlerini İlimizde ağırlamaktan son derece mutluluk duydum.” ifadelerine yer verdi.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu