Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, şiddetli rüzgarda eğilen ağacın devrilmemesi için belediye ekipleri seferber oldu.

08 Ocak 2015 Perşembe 23:26
Rüzgarda devrilmemesi için çabalayan görevliler ilk olarak halatla çam ağacını bir başka ağaca bağladı. Görevliler daha sonra yaklaşık 3 metre yüksekliğinde demirleri getirerek koruma amacıyla ağacın etrafına kaynak yaptı.

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, şiddetli rüzgarda eğilen çam ağacının devrilmemesi için belediye ekipleri seferber oldu. Ekipler, halat ile başka bir ağaca bağladıkları çam ağacının etrafına da demir korkuluk ile bariyer ördü.

Kar yağışının ardından şiddetli rüzgarın yaşamı olumsuz etkilediği Siverek'te, ilçe merkezindeki Gazi Parkı'nda bulunan 6 metre yüksekliğindeki çam ağacı eğildi. Ağacın devrilme ihtimalini gören vatandaşların ihbarı üzerine parka gelen belediye görevlileri çalışma başlattı. Rüzgarda devrilmemesi için çabalayan görevliler ilk olarak halatla çam ağacını bir başka ağaca bağladı. Görevliler daha sonra yaklaşık 3 metre yüksekliğinde demirleri getirerek koruma amacıyla ağacın etrafına kaynak yaptı. Çabasıyla görenlerin takdir ettiği görevliler, amaçlarının ağacın devrilmesini önlemek olduğunu kaydetti.

siverek2.jpg

siverek3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu